banner84

Latif Doğan sahne alacak

ALKOD tarafından düzenenlenen Geleneksel Alanya Sofrası'nın 22'incisi 12 Aralık tarihinde Doğanay Otel'de gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında Latif Doğan'da bir konser verecek.

Latif Doğan sahne alacak
BU yıl 12 Aralık'TA 22'incisi gerçekleştirilecek olan Geleneksel Alanya Sofrası'nın bu yıl Doğanay Otel'de gerçekleştirileceği öğrenildi. Her sene düzenlenen yemekte Alanya'nın yöresel yemekleri davetlilere ikram edilecek. Etkinlik kapsamında Türk halk müziği sanatçısı Latif Doğan konser verecek. 'Küstüm' şarkısı ile ünlenen sanatçı ve televizyon programcısı Latif Doğan Alanyalılara keyifli bir gün yaşatacak.

MENÜ AÇIKLANDI
Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Göker tüm Alanyalıları geleneksel hale gelen etkinliğe davet etti. Alanya kültürünün yaşatılması ve yöresel yemeklerin unutulmaması için herkesin geceye ilgi göstermesini istedi. Gecenin menüsü açıklandı. Menüde ki bir ayrıntı ise dikkat çekti. Her sene gazlı içeceklerin de bulunduğu yemekte bu kez gazlı içecek yerine Osmanlı şerbeti ve Alanya Limonatası ikram edilecek. Menü de bulunan yemek ve içecekler şu şekilde belirlendi:

Alanya Limonatası-Fıstıklı
Osmanlı Şerbeti
Yufka Ekmek
Tulum Peyniri-Ceviz İçi
Gülüklü Alanya Çorbası
Ülübü Piyazı
Yoğurtlu Patlıcan Ezmesi
Karışık Sarma
Yoğurtlu Kızartma
Şakşuka
Alanya Düğün Salatası
Patlıcan Düzmesi
Kavurma
Patates Püresi
Tavuklu Pilav
Tahinli Cevizli Kanak Tatlısı
Mevsim Meyveleri
Çerez
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 17:55
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107