banner84

LÖSEV hedefini üçe katladı

Türkiye’de kişi başına düşen et tüketimi ekonomik yoksunluk sebebiyle dünya ortalamasının altındayken LÖSEV et desteği ile lösemili ve kanserli çocuk ve yetişkinlerin sofralarına ulaşıyor. Kurban Bayramı’ndan bu yana 14 bin haneye et ve et ürünleri ulaştıran LÖSEV 81 ilde can, kan olan et yardımlarını gelecek Kurban Bayramı’na kadar81 bine çıkarmayı hedefliyor.

LÖSEV hedefini üçe katladı

Hepimiz sağlıklı bir yaşamın, sağlıklı beslenme ile mümkün olduğunu biliyoruz.  Peki, sağlığımızı kaybettiğimiz zaman eski sağlığımıza kavuşmamızın en önemli basamaklarından birinin sağlıklı beslenme olduğunu biliyor muyuz? Sağlıklı beslenme zincirinin halkalarından birini oluşturan protein özellikle lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor.Araştırmalar kansere yönelik kemoterapi, radyoterapi ve ameliyatlara bağlı gelişen yan etkilere karşı dayanıklılık, zarar gören hücrelerin iyileşmesi,enfeksiyondan korunmak gibi iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteininönemini ortaya koyuyor.Öte yandan yetersiz protein alımı; hastalığın iyileşmesini yavaşlatarak enfeksiyonlara karşı vücut direncini azalıyor. Bu yüzden kanser tedavisi gören hastaların, sağlıklı insanlardan yüzde 50 daha fazla protein ihtiyacı olduğu biliniyor.

LÖSEV EtDesteğindenher yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Geçtiğimiz yıl 26 bin 620 hasta ve ailesi LÖSEV et desteğinden, vakumlu ambalajlarda taze et olarak yâda LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden sağlıklı koşullarda kaliteli et –et ürünlerine ulaşma imkanı yakaladı. Kurban Bayramından bu yana ise çok kısa bir sürede 14 bin hastaya et yardımları ulaştırıldı. LÖSEV’in hedefi ise bu sayıyı 2021 Kurban Bayramı’na kadar 81 bine çıkarmak.28 Ekim’de Antalya, Lara Bülent Ecevit Bulvarı’nda bulunan şubesinden yapılan et ve et ürünleri dağıtımında Antalya’da yaşayan ve LÖSEVe kayıtlı hastalara ve ailelerine et ve et ürünleri sunuldu. Hastalar ve aileleri LÖSEV’e bağış yapan hayırseverlere dualarla teşekkürlerini ilettiler.

LÖSEV’in Tüm Desteklerinden Hem Çocuk, Hem Yetişkin Tüm Kanser Hastaları Faydalanabiliyor

LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip ve kırmızı eti buzdolaplarına koymakta zorlanan ailelerden oluşuyor.Kanser hastası yetişkinlerde ekonomik yoksunluğun çok daha kritik seviyede olduğunu tespit eden LÖSEV Kurban Bayramı döneminde aldığı vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak bağışlarından sağlanan et ve et ürünlerini 81 bin haneye ulaştırmaya kararlı.

Siz de kanser hastalığının maddi-manevi girdabındaysanız LÖSEV’ewww.losev.org.tr adresinden ya da Batı Akdeniz Bölgesi’ne hizmet veren, Antalya irtibat bürosuna0242 999 78 08 nolu telefondan ulaşarak maddi, manevi, sosyal desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 16:30
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107