banner84

‘Mahmutlar yaşanacak yer değil'

Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde gece saatlerinde restoranların çığırtkanlık yapması mahalle sakinlerini adeta canından bezdirdi


Gece saatlerinde Alanya’ nın  Mahmutlar Mahallesi’nde restoranlardan gelen gürültüler mahalle sakinlerini bıktırıyor. Daha önce defalarca şikayet bulunduklarını fakat herhangi bir denetim ya da çözüm sağlanmadığını dile getiren vatandaşlar yetkililere seslendi.
BELEDİYE BAŞKANI OLSA BU GÜRÜLTÜYLE YAŞAR MI?
Alanya Posta Medya aracılığı ile seslerini duyurmak isteyen bölge sakinleri  , “Mahmutlar yaşanacak yer değil artık. Bıktık usandık. Evlere konuk çağıramıyoruz. Her gece ne stres. Uyku haram. Barbaros Caddesi’nde denetim yok. Telefon ediliyor çözüm masasına. Dilekçe verin diyorlar. Vatandaş korkuyor. Eli maşalı adamlar. Arap müzikleri, İran havaları akıllara durgunluk Mahmutlar saat 00.10 ve 02’ yi bile geçiyor. Acaba belediye başkanı burada otursa bu gürültüyle yaşar mı? Binlerce daire var. Yerleşik yabancı, Türk var. Şu saatte uyumak mümkün değil. Nasıl bir denetimsizlik? Yatak odasının camı kapanabilir mi?” sözleriyle isyan etti. – Özlem KAYGUSUZ

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2022, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 hafta Önce

gürültü sadece mahmutlarda değil alanyanın her yerinde birde cumhuriyet mah diva alanyaya bak sözüm ona sosyal tesis sosyal tesisden başka herşey var alkol? ses gürültüsü istedikleri saate kapanıp açma çözüm kolay dilekçe ver .biz burayı ülkücülüğün kalesi bilirdik meğer türkücülüğün kalesi imiş adam 9ışık doktrini nedir bilmezki nerden bilsin şehit varmış alanyaya ne ezan varmış alanyaya ne alanyaya ne lazım para para para hoşçakal alanya hşgeldin rusya_ukrayna?

Selim
Selim - 1 hafta Önce

Ne yazık ki başkanın oturduğu mahallede de aynı durum var. Sabahları safari araçları, geceleri dev hoparlörlü doğan ve şahinler mahalle halkına gına getirdi. Ama düşünüyorum da hak ediyoruz. 3 kuruş döviz için gerdan kırdığımız turistler bu gurursuzlugu görüp bizim bunu hak ettiğimizi dusunuyorlar. Son model arabalarla konvoy yapıp otel pencerelerinden dolar atıyorlar.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner169