banner84

Mahmutlar’da doktor bilmecesi

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mahmutlar Semt Polikliniği’nde doktor yetersizliğinden dolayı vatandaşlar isyan etti.

Mahmutlar’da doktor bilmecesi

Burcu MUTLU
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mahmutlar Semt Polikliniği'nde doktorların yetersiz olduğuna dair vatandaşlar şikayetlerde bulundu. Mayıs 2015 tarihinde Mahmutlar eski Belediye Binasında açılan semt polikliniğinde 8 bölüm bulunuyor. Kadro durumuna göre yeterli branşlarda görevlendirme yapıldığı öğrenilirken, vatandaşlar sosyal medya hesaplarından doktorların yetersiz olduğu ve sürekli sıra beklemek zorunda kaldıkları ile ilgili sitem etti.Alanya Postası Gazetesi 
‘SAĞLIK OCAĞINDA DAHA ÇOK DOKTOR VAR’
Vatandaşlar, “Her gün tek doktor geliyor, Mahmutlar’da bulunan diğer bölümler hep boş oluyor. Mahmutlar kalabalık bir mahalle, Alanya’nın en büyük mahallesi, neden böyle bir sistem uygulanıyor. Buradaki sağlık ocağında dahi 8 doktor, 7 hemşire ve 1 ebe ile hizmet veriliyor ama ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin polikliniğinde tek doktor var. Sürekli rezillik çekiyoruz. Yetkililer bir an evvel bu duruma bir çare bulsun” diyerek şikayetlerini dile getirerek bir çözüm bulunmasını istediler. 
‘NÖBET TUTAN HEKİMLER POLİKLİNİKTE GÖREVLENDİRİLMİYOR’
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre, “Hastanemize bağlı Mahmutlar Semt Polikliniğinde, mevcut kadro durumuna göre sayısı yeterli olan branşlarda görevlendirme yapılmaktadır. Ancak 2018 Ağustos ayı itibariyle hastanemizde branş nöbeti uygulaması başlatılmıştır. Buna bağlı olarak hastanedeki nöbet hizmeti aksatılmaması adına nöbet tutan hekimler semt polikliniğinde görevlendirilememektedir” dendi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107