banner84

Matbaacılar şartlara ayak uyduruyor

Alanya Matbaacılar Derneği (ALMATDER) örderliğinde dernek üyelerine ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren matbaalara yönelik ARM Yazılım tarafından "Matbaa Yazılımı ve Yönetim Takip Programı" tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Matbaacılar şartlara ayak uyduruyor

Geçtiğimiz Cumartesi günü Coffe Cappana'da gerçekleştirilen kahvaltılı tanıtım toplantısına çok sayıda matbaacı katıldı. ARM Yazılım firması tarafından gerçekleştirilen sunumun ardından konuşan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası 9. Meslek Komitesi ve Alanya Matbaacılar Derneği Başkanı Musa Yaman, "Ülkemizde bazı meslek kolları çağın gereklerine ayak uyduramadığı için kaybolup gittiler. Bir çoğu da bitme noktasında. Matbaacılık sektörü de Rusya ile yaşanan uçak krizinde olsun, Covid-19 pandemisi başladığı günden bu güne olsun dış etkenlerin yanı sıra hükümetin uygulamaya koyduğu E-Fatura Sistemi gibi, bazı restaurantların barkod ve tablet sistemine geçmesi gibi bir çok etkenden olumsuz etkilendi, etkilenmeye devam ediyor. İşimizi kaybetmemek adına, ekmeğimize sahip çıkmak adına elimizden geldiğince çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Matbaacılar Federasyonu ile birlikte "Davetiye Matbaada Satılır" kampanyası başlattık. Büyükşehir ve İlçe belediyelerimizin desteği ile hazırladığımız afişleri duraklara, bilboardlara asarak halkımıza duyurmaya çalıştık. Destekleri için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhuttin Böcek ve Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel'e teşekkür ediyorum. Yeri gelmişken huzurlarınızda her iki başkanıma da bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.
'ŞARTLARA AYAK UYDURUYORUZ'
"Gününümüzün şartlarının bizler için zorunlu kıldığı şartlara ayak uydurmak için arayışlarımızı sürdüreceğiz" diyen ALMATDER Başkanı Musa Yaman, "Dijital Çağ'da yaşıyoruz. İhtiyacımız olan her ürünü internet üzerinden bulabiliyoruz. En ucuzunu, en kalitelisini karşılaştırmalı bulup sipariş edebiliyoruz. Covid-19 salgını süresince bir kez daha anladık ki, bizim de bu dünyanın içerisinde yer almamız gerekiyor. Alanya Matbacılar Derneği olarak çağın bu gereklerine ayak uydurabilmek adına bugün bu toplantıyı geçekleştidik."Matbaa Yazılımı ve Yönetim Takip Progmanı" ile Türkiye'nin her yerinden olduğu gibi dünyadan siparişler alabileceğiz. Uygulamayı kullanan bir kişi ihtiyaç duyduğu ürünün özelliklerini sistem üzerinden girerek fiyat hesaplaması yapabilecek. Uygun bulduğu ürünün siparişini verip bizler ile irtibata geçebilecek. Umarım sizler için, bizler için hayırlı kazanç kapıları açar. ARM Yazılım yetkililerine teşekkür ediyor, işlerinizde başarılar diliyorum" dedi. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107