banner129

Meclis onay vermedi

Sipahioğlu'nun başkanlığındaki Belediye Meclisi, Aytemiz Petrol dolum tesisinin plan tadilatı talebini kabul etmediği ortaya çıktı.

 Meclis onay vermedi
ALANYA Postası'nın bugünkü (24.06.2015 Çarşamba) sayısında, 'Turizme zarar verir' başlıklı manşet haberi geniş yankı uyandırdı. Aytemiz Petrol'ün, Uğrak Mahallesi ile Yeşilöz arasındaki bölgeye inşa edeceği dolum tesisi, turizmcileri endişelendirmiş ve bölge halkının tepkisine neden olmuştu. Turizmciler, "Aytemiz Petrol, denize dolum tesisi yaparsa, turizm zarar görür. Bir sızıntı olması halinde Akdeniz kirlenir, turistler denize girmez ve otellerini terk edebilirler. Bu tesisin yapımı durdurulmalı" demişlerdi. 
SİPAHİOĞLU ONAY VERMEDİ
DÖNEMİN Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'nun başkanlık ettiği Belediye Meclisi, 2013'ün Aralık ayındaki toplantıda Aytemiz Petrol'ün o bölgeye inşa edilmesine karşı çıkmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’nün Alanya Uğrak Köyü, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş. mülkiyetindeki 501,502,505,1035 ve 1038 nolu parsellerde hazırlatılan 1/5000 ölçekli nazım imar ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları ile ilgili görüş verilmesi talebini görüşen Belediye Meclisi, bu tesisin bölge turizmine vereceği zararlar ihtimali göz önünde bulundurularak plan teklifi uygun bulunmamıştı. Meclis, bakanlığın görüş talebini de oybirliği ile kabul etmemişti. 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 16:53
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107