banner84

'Meydanlarda provokatörlere dikkat edin'

CHP İlçe Teşkilatı haftalık toplantısında konuşan CHP İlçe Başkanı Takavut," Demokrasi nöbetlerinde vatandaşlar, tepkilerini gösteriyorlar. Ancak dikkat edilmesi gerekir. Burada provokatörler kol geziyor. Onlar bazı emellelerine ulaşmak isteyecekler. Vatandaşlarımız bu nedenle çok dikkat etmeliler" dedi.

'Meydanlarda provokatörlere dikkat edin'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya Teşkilatı haftalık toplantısını parti binasında gerçekleştirdi. Gündeme ilişkin konuların ele alındığı toplantıda CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, darbe girişimin ardından meydanlarda nöbette bulunan vatandaşları uyararak," 15 Temmuz'da ülkemizde yaşanan darbe girişimi sonucunda, demokrasinin yaşaması, demokratik laik hukuk devletinin ayakta kalabilmesi için, halk direnişini gösterdi ve bu birlik beraberlik Türkiye'de darbelerin asla gelemeyeceğini gösterdi. Darbenin gerek askerden gerek sivilden, kimden gelirse gelsin karşısındayız. Bu darbelerden en büyük zarar gören bizim kesimimiz. CHP ve bu çizgide olan kişiler çok büyük zarar gördü. Bizler bütün darbelerin karşısındayız. Vatandaşlarımızı da çağrıda bulunuyorum. Demokrasi nöbetlerinde vatandaşlar, tepkilerini gösteriyorlar. Ancak dikkat edilmesi gerekir. Burada provokatörler kol geziyor. Onlar bazı emellelerine ulaşmak isteyecekler. Vatandaşlarımız bu nedenle çok dikkat etmeliler. Değişik siyasi görüşlerde bulunan kişiler var meydanlarda.  MHP'lisi, CHP'lisi, AK Parti'lisi var. Kesinlikle bu meydanlarda siyasi tartışmaların yapılmaması gerekiyor. Meydanlarda çıkacak küçücük bir kıvılcımda yangın çıkabilir. Bu yüzden sağduyulu olunmalı. İnşallah güzel günleri göreceğiz" dedi.
'BARIŞ GETİRDİLER'
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 42'nci yıl dönümünü kutlayan Takavut," Barış Harekatına çıkarılan askerlerimiz oraya gerçekten bir barış getirdiler. Bugün Suriye'ye Irak'a ve değişik ülkelere, Amerika gibi ülkeler buraya demokrasi getireceğiz diye çıkış yaptılar. 20 sene olmuş oralara bırakın demokrasiyi, her gün kan gövdeyi götürüyor. Her gün ortalama 50-100 kişi ölüyor Irak'ta. 42 yıl önce rahmetli Bülent Ecevit sayesinde yapılan barış harekatı gerçekten barış getirdi" dedi.
'BU İNSANLARIN CANI BU KADAR UCUZ MU?'
Ermenek'te yaşanan maden faciasının dava sonuçlarının açıklandığını ve verilen cezaların az olduğunu vurgulayan Takavut," Ermenek'te bir maden faciası olmuştu. Bu maden faciasında 18 vatandaşımız ölmüştü. Ceza davaları bugün sonuçlandı. Sonucunda 7 kişi ceza aldı. Bu 7 kişi 5 yıl 6 aydan başlayan 18 yıla kadarçeşitli cezalar verildi. İşin ilginç tarafı maden sahibi 13 yıl ceza aldı. Burada düşünmek lazım. Bu insanların canı bu kadar ucuz mu? 18 vatandaşı düşünün, ortamala aldıkları ceza 10 yıl. O vatandaşlarımızı öldüren kişilerden bir tanesine bile 18 yıl verilmiyor. Bu tür davalarda bu cezalar ne kadar inandırıcı? Bu cezalar bu şekilde olmamalı bizce" şeklinde konuştu. 
'MAVİ BONCUK DAĞITMAYA GEREK YOK'
Alanya turizmi hakkında yorum yapan Takavut," Alanya'nın gündeminden düşmeyen bir olay turizm gündemi. Nabız yokluyoruz devamlı turizmle ilgili. Başbakanımızın bir genelgesi yayınlandı. Çalışan devlet memurlarının görevleri başına dönmeleri gerektiği belgesi yayınlandı. Ve ardından otellerde ciddi bir boşalma söz konusu oldu. Daha genelgenin yayınlandığı duyar duymaz vatandaşlar otellerden ayrılmaya başladı. Şu anda her otelden 20-30 oda oranında ayrılmalar başladı. Daha da devam ediyor. Rezervasyon yaptırmış olanların iptalleri geliyor. Umarım kısa zamanda bu durum telafi edilir. Ama kimseye mvi boncuk dağıtmamak lazım. Bu sene turizmden fazla bir şey beklememek gerekiyor" ifadelerini kullandı. Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107