banner84

MHP'de şok istifa

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çelik dün partisi MHP'den istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu. Çelik, "Devlet içinde devlet ve harici odakların hizmetinde yapılar ülkemiz için bir tehdittir" dedi

MHP'de şok istifa

PARTİSİNDEN iki dönem Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Kemal Çelik dün Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Çelik,

"Bugün Türkiye’mizin bir temizlenme süreci geçirdiği bir gerçektir ve henüz tam manasıyla tamamlanmamıştır. Devlet içinde devlet ve harici odakların hizmetinde yapılar, ülkemiz için açık tehdittir. Bu tehdittin ne kadar cüretkâr olabileceğini yakın geçmişimiz bizlere gösterdi. Memleket hassasiyetinin en dorukta olması gereken partim de dâhil, günlük siyasi kazanım beklentileri uğruna, bu tehdit görmezden gelinebilmektedir. Türkiye;  millet iradesinin hâkim kılınmasıyla; dış ve paralel yapıların yönlendirmesine girmek noktasında bir yol ayrımındadır. Emniyet Genel Müdürlüğü, valilik, milletvekilliği görevlerini yapmış ve milliyetçi hassasiyeti yaşantısının tümünde hâkim bir yurttaş olarak, bu önemli yol ayrımının fotoğrafını kolaylıkla çekebiliyorum. Temiz bir devlet idaresi için, yönetimde istikrara olan ihtiyacı görmemek mümkün değildir. Benim için açık bu durumu, parti terbiyemin gereği olarak, kamusal ölçekte ifade edebilmem pek mümkün değildi. Bu nedenle, yüreğimde memleket sevdası ve Milliyetçi Hareketin idealleri esas kalmak kaydıyla; bu kurumsal üyelikten istifa ettiğimin bilgisini paylaşırım. İfade etmeye çalıştığım durumun, tüm ülke sevdalısı yüreklerce bilinmesini bir gereklilik olarak görüyor ve Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa ediyorum" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 01:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus erkus
Yunus erkus - 6 yıl Önce

sok falan degil hayirli oldu bugune kadar parti adina basari elde edemeyen bir insandi zaten...

SIRADAKİ HABER

banner107