banner165

'Mikrop kapıyorlar'

Alanya Güllerpınarı Mahallesi Şahoğlu sokak üzerinde bulunan kanalizasyon suyunun sürekli taşma yapıp hastalık saçtığını dile getiren mahalle halkı, yetkililerin ilgilenmediğini belirterek isyan etti.

'Mikrop kapıyorlar'

Güllerpınarı mahallesi Şahoğlu sokak üzerinde bulunan Sahire Tüzün apartmanına yıllardır rögarlardan gelen atık su aktığını ve 5 yıldır sorunun çözülmediğini belirten apartman sakinleri yetkilerden yardım istedi. Yıllardır bu soruna çözüm bulunmadığını sürekli gerekli mercilerini aradıklarını ama hiçbir şekilde yaşanan sıkıntının giderilmediğini ve suyun apartmanın içine dolduğunu belirten vatandaşlar, “Sürekli hastalanıyoruz. Gidip aşı olmak durumunda kalıyoruz. Yetkili merciler görevlerini yapmıyor” sözlerine yer verdi.
‘5 YILDIR AYNI PROBLEM’
Soruna çözüm bekleyen apartman sakinleri, “Biz yaklaşık 5 yıldır bu soruna çözüm arıyoruz. İlgileneceğiz diyorlar ilgilenmiyorlar. Sürekli kovalarla apartmanımızdan suları dışarı çıkartmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız mikrop kapıp hastalanıyorlar. Gereken yerlere başvurumuzu ve dilekçelerimizi verdik ama yetkililerin biride gelip yardımcı olmuyor. Yaşanan sıkıntımıza acil çözüm istiyoruz” diyerek durumun ciddiyetinin önemine vurgu yaptılar. -Sabiha TATLIYER
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169