banner84

'Misafirlerimizi kandırmayalım'

Kaymakamı Tanrıseven Başkanlığında yeni turizm sezonu öncesi uygulanacak fiyat tarifelerini belirlemek üzere bir toplantı yapıldı. Tanrıseven, "Kimse vatandaşımızı ve gelen turisti kandırmaya çalışmasın" dedi

'Misafirlerimizi  kandırmayalım'
 Alanya Otelciler, Pansiyoncular, Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası’nın belirlemiş olduğu fiyat tarife artışının fazla olması nedeniyle Kaymakamlık Toplantı Salonunda bir toplantı yapıldı.
Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında yapılan toplantıda 2015 yılı için uygulanacak yeni fiyatlar gözden geçirildi. Özellikle çay fiyatı yüksek bulunarak çayın fiyatının 2015 yılı için 2 (iki) lira olması kararlaştırıldı. Bunun yanı sıra enflasyon oranı üzerinde artış gösteren bazı fiyatlarda da indirim kararı alındı.
Yeni fiyat tarifesinin karara bağlandığı toplantı sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven “Yeni sezonda fiyatlar konusnda dengeyi tutalım ve aşırıya kaçmayalım. Kimse vatandaşımızı ve gelen turisti kandırmaya çalışmasın. Bazı ürünlerin fiyatında indirime gittik, her yerde aynı fiyat tarifesinin uygulanması gerekiyor. Lokantaların ve esnafın verilen fiyat tarifelerine uyması gerekir’’ dedi.
Alanya Pansiyoncular ve Lokantacılar Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci ise yaptığı açıklamada “Verdiğimiz tarifelerin kontrolünü yapacağız ve aşırıya kaçanların takipçisi olacağız. Tarife konusunda çift başlılığı ortadan kaldıracağız ve bu yönde denetimlerimizi artıracağız’’ dedi.
 Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Dr.Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Alanya Ticaret Odası temsilcisi Serdar Uygun ve Pansiyoncular ve Lokantacılar Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci katıldı.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 17:31
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107