banner165

‘Misyonerlere kanmayın’

Alanya’da dinden uzaklaştırmaya çalışan misyonerlere karşı Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan vatandaşların onları dikkate almamaları gerektiğini söyleyerek, “ İnsanların yanlışlara kapılmamaları için kendi doğru dini hassasiyetlerini ve dini değerlerini çok iyi bilmeleri gerekiyor” dedi.

‘Misyonerlere kanmayın’

( Özlem KAYGUSUZ)-Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Alanya’da misyonerlik faaliyetlerinde bulunup vatandaşları dinden uzaklaştırmaya çalışan kişilere karşı uyardı. Alanya Posta Medya’ya verdiği açıklamada Müftü Dr. İlhan, Alanyalıların bu kişilerle karşılaştığında ne yapması gerektiğini aktardı.
DÜNYANIN HER YERİNDE VAR
İlhan, “Pandemi öncesi bayağı yoğundu ama pandemiden sonra bayağı azalmıştı. Bu tarz şeyler için Alanya’mız gibi yerler daha fazla seçiliyor. Ama bu Türkiye’nin hatta dünyanın her tarafında var.  Dünya emperyalizminin oyunlarını sahnelemek için öncü kuvvet olarak ortaya çıkan misyonerler faaliyetlerini sürdürüyor.” dedi.
‘KÖLE YETİŞTİRİYORLAR’
Misyonlerlere karşın insanların dikkatli olması gerektiğini savunan Müftü İlhan, “ İnsanlarımızın daha dikkatli olması, duyarlı olması gerekiyor. Bunlar dini argüman, değer olarak kullanıp aslında arkada dünyaya köle yetiştirmekten başka bir şey değil. Böyle kişilerle karşılaştıklarında onları çok fazla dikkate almamalılar. Onlarla çok muhatap olmayacaklar. Bunlarla ilgili de razı olmadıklarını reddetme noktasında tavırlarını sergileyecekler. Ama burada en önemli şey insanların yanlışlara kapılmamaları için kendi doğru dini hassasiyetlerini ve dini değerlerini çok iyi bilmeleri gerekiyor. Kendi dinlerini iyi bilip öğrenmeleri lazım ki anlatılan şeylerin ne kadar yanlış, anlamsız olduğunu ve bir yere hizmet ettiğini bilsinler. Bunun için insanoğlunun kendisi nasıl dünyadaki geçimiyle ilgili her hususu biliyorsa, hem dünyası hem ahret için geçerli olan manevi, dini bilgileri en doğru şekilde öğrenmesi lazım. Burada bizim de elimizden geleni yapıp katkı sağlamamız lazım” şekline konuştu 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169