banner84

Motorize ambulans yolda

AKP İlçe Başkan Vekili Yusuf Mecek, trafikteki yoğunluk nedeniyle meydana gelebilecek kazalarda yaralanan şahıslara ilk müdahalenin anında yapılması için motorize ambulansı hizmete katacaklarını açıkladı

Motorize ambulans yolda
 ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Yönetim Kurulu toplantısı Başkan Vekili Yusuf Mecek'in başkanlığında yapıldı. Yönetim Kurulu'nun tam kadro katıldığı toplantıda Mecek, önemli müjdeler verdi. Alara Çayı'nın ıslahı için ihale yapılacağını söyleyen Mecek, ihaleyi Devlet Su İşleri'nin yapacağını söyledi. Mecek, "Sahilden yukarıya doğru olan bantta 8,5 ile 10 kilometre arasındaki 1,5 kilometrelik alanda DSİ Bölge Müdürlüğü Alara Çayı'nın ıslahı ile ilgili ihale yapacak. Bu ön ihaleden verimli sonuçlar alınmasından sonra diğer ihale kısmını da tamamlayıp hem doğu hem batı bölgemizde bu ıslah çalışmaları neticelenmiş olacak. Bölge müdürlüğümüze bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. 
"AKDENİZ'DE BİR İLK"
MECEK, "Alanya'da artan kaza sayıları ve trafiğin yoğun olması sabebiyle ambulans konusunda sıkıntılar ortaya çıkmıştı. Bu sorunların çözümü için Alanya'da motorize ambulans ekibinin kurulmasına karar verildi. Akdenizde bir ilk olacak olan motorize ambulans ekibi bir araç ve iki teknik eleman gözetiminde çalışmalara başlayacak. Motorize ekibimiz için Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün hemen batısında bulunan yeri uygun gördük. Büyükşehir belediyemizle de görüşüp yer tahsisini sağladıktan sonra Alanya'mıza bu motorize ekibi kazandırmış olacağız. Motorize ekip Alanya'mıza ilk müdahale ekibi olacak. Ambulansı gerektirmeyen acil durumlarda bu motorize ekip müdahale yapacak. Alanya'mıza hayırlı olsun. Alanya'mız her şeyin güzeline layıktır" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107