banner84

Muazzez Anne Alanya'ya da dokundu

Almanya’dan Türkiye’ye kurduğu yardım köprüsü ile binlerce insana dokunan Muazzez Demiryürek, son yardım tırını geçtiğimiz günlerde Afyon’a getirdi. Afyon’a ulaşan tırdan çok sayıda medikal malzeme Alanya’ya getirildi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. 30 yıldan beri gönüllü çalışmalarda bulunan Demiryürek'e yardımlarından dolayı Alanya'da plaket takdim edildi.

Muazzez Anne Alanya'ya da dokundu

Almanya’dan getirdiği, ağırlıklı medikal malzeme olan 1 tır dolusu eşyayı ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Muazzez Demiryürek, Türkiye’den ayrılmadan Alanya’ya da geldi. Demiryürek, Alanya’da Dünya Yaşlılık ve Dünya Markalar Derneği Koordinatörü Hüseyin Uysal tarafından karşılandı. Uysal, derneğinin de destek verdiği yardım tırlarının Alanya ve Türkiye’ye ulaşma hikayesine dikkat çekti. 
DEMİRYÜREK'E YILIN ANNESİ ÖDÜLÜ VERİLDİ
Dernek faaliyetleri hakkında Alanya Posta Medya'ya konuşan Uysal, "Dünya Yaşlılık ve Dünya Markalar Derneği Kurucu Başkanı Umut Çınar'ın Genel Rektör görevini icra ediyorum. Bu organizasyonun içinde bulunduğu Avrupa Birliği (AB) koordinatörümüz aynı zamanda Türkiye'nin fahri elçisi olan Almanya Hamburg'ta yaşayan Muazzez Demiryürek annemizin bu yıllara kadar yaptığı yardımların doğru insanlara ulaşması için derneğimizle beraber ve şahsım olarak bana verilen bazı sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyorum. Derneğimizin düzenlediği  Zamanı Tersine Kuranlar adı altında ödül törenleri var, bu yıl ki yılın annesi konseptinde ki ödülümüzü çok değerli Muazzez Demiryürek annemize layık gördük. Yaptıkları yardımlar için kendisine minnettarız. Özellikle sağlık turizmi ile ilgili artı markalaşmanın önemini belirtip marka değerlerimizi ortaya koyup üretim kısmında sanayi ve teknoloji alanında çok özel bakanlıklarımız ile beraber ilişkilerimizi yürütüp markalara değer katmaya çalışıyoruz gerek Türk firmalarına gerekse de uluslararası firmalara. Bu konudaki vizyonel başkanımız Umut Çınar'a vermiş olduğu emekler için teşekkür ederim" dedi.
DEMİRYÜREK: "YARDIM EDİNCE MUTLU OLUYORUM"
30 yıldır Almanya'da yaşayan yardımsever Türk kadını Muazzez Demiryürek, yaptığı faaliyetler hakkında Alanya Posta Medya'ya konuştu. Toplam 21 tır yardım yaptığını anlatan Demiryürek, "25 Ekim 1975 tarihinde Almanya'da Hamburg hava limanına indim. Türkiye'de biraz Almanca dilini öğrendikten sonra Almanya'ya gittim. 1980 yılına kadar 5 yıllık bir süreçte dilimi ilerlettim. 1980 yılında yardım etmeye başladım, o günden bu güne kadar hem çalıştım hem çocuklarımı büyüttüm hemde milletime hizmet vermek için uğraştım. Gazete okumayı çok severim, gazetelerde Türkiye'nin ücra yerlerinde eğitim alanında ki eksiklerden haberdar olduğum vakit elimden gelen desteği verirdim. Bu zamana kadar toplam 21 tır yardım sağladım. Engelli vatandaşlarımızın gözlerinde ki parıltıyı gördüğüm zaman o kadar mutlu oluyorum ki, ben sanki yardımı kendim almış kadar mutlu oluyorum. Ayrıca bana yardım etmiş olan  oğlum Hüseyin Uysal, Umut Çınar, Fatma Doğanay, Ayşe Bıçakçı onlar için çok müteşekkirim" dedi.
BIÇAKÇI: "YARDIM ETMEYİ SEVİYORUZ"
Muazzez Demiryürek ile birlikte yardım eden kişiler arasında yer alan Ayşe Bıçakçı'da Alanya Posta Medya'ya yaptığı açıklamada,  "Muazzez hanım ile gönül birliği ile yapılan yardımlar sayesinde tanıştık. Kendi adıma uzun zamandır yardım projesi yapıyordum. Kader ağlarımızı ördü bir şekilde karşılaştık. Ben kendi çapımda ufak tefek yardımlar yapıp 2016 yılında bir yardım tırı çıkarmıştım. Dernek ve vakıflara yardımda bulunuyordum. Yardıma ihtiyacı olan bir kişinin, ihtiyacına kavuştuğu zaman 'Allah razı olsun' demesinin herşeye bedel olduğunu düşünüyorum. Muazzez Demiryürek ile şuan burada bulunmak benim için ayrı bir gurur ve onurdur. Malzemelerin toplanması ve dağıtılma işlemlerini severek yapıyoruz. İnsanlara yardım etmekten mutluluk duyuyoruz. Yardım konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" dedi.
CEYLAN: "ALLAH RAZI OLSUN"
Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği Başkanı Hürses Ceylan Alanya Posta Medya'ya yaptığı açıkmada, "Patika, Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği 2019 yılında Alanya'da kuruldu. Özel çocukları olan engelli bireylere sahip aileler tarafından kurulan bir derneğiz. Kurulduktan sonra çok önemli projelere imza attık. Derneğimizin iki ayağı var, birincisinde daha çok proje bazında çalışmalar yapıyoruz. En önemli projelerimizden birisi robotik yürüme cihazını Alaaddin Keykubat Üniversitesi Hastanesi'ne (ALKÜ) kazandırdık ve hastalarımız uzun zamandır bu cihazdan faydalanıyorlar. Alanya Belediyesine kazandırmış olduğumuız minibüs var, birçok akülü sandalye ve değişik tıbbi cihazlar var. Bu cihazları toplamaya ve engelli bireylere kazandırmaya çalıştık. Derneğimizin ikinci ayağı ihtiyacı olan engelli bireylerimize ve alielerine bir takım desteklerde bulunmak, bununla ilgili gönüllü bireyler zaman zaman bize yardımlarda, desteklerde bulunuyorlar. Bizde yardımseverlerin ilettikleri o yardımları ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırmaya çalışıyoruz.  Bir diğer anlamda köprü olmaya çalışıyoruz. İşte bu sırada Muazzez hanımdan ve onu temsil eden Ayşe Hanım ve Hüseyin bey ile karşılaştık. Muazzez hanıma çok teşekkür ediyoruz, kendisi Afyon Valiliği'ne bir tır yardımda bulunmuş. Bu yardımının bir kısmını Patika Derneği aracılığı ile ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırmayı denediler. Alanya Belediyesi'nin bize tahsis ettiği bir araç ile gittik ve Afyon'dan bazı yardım malzemelerini teslim aldık. Şimdi de teslim aldığımız malzemeleri ihtiyaç sahibi kişilere ulaştıracağız. Yine bir köprü görevi görmeye çalışacağız. Bu vesile ile ihtiyaç sahibi kişilere yardımlarından dolayı Muazzez hanıma ve ekibine gönülden teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun" dedi. -Ekmel YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107