banner84

Müftüden kurban bağışı

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2022 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonuna kurban bağışında bulundu.

Müftüden kurban bağışı

Müftü İLHAN’a bağış makbuzunu Türkiye Diyanet Vakfı Gönüllüsü Din Hizmetleri Şube Müdürü Kemal Becerikli takdim etti.

-Kurbanlarımız Kardeşlerimize Umut Olsun

Kurbanlarımız dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine umut olsun diyen Müftü İlhan şu ifadelere yer verdi:

“Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak amacıyla “Diyanet İşleri Başkanlığımız ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla düzenlenen vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu devam etmektedir.

Mazlum ve mağdurların sofralarına milletimizin sıcak muhabbetini ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfımız, her yıl olduğu gibi bu yıl da hayırseverlerin kurban bağışlarıyla yüzleri güldürecek ve mazlum ve mağdur kardeşlerimize umut olacaktır.

İslami usullere göre kesilen kurbanlar, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından, savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir müslüman’ın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde düzenlenen Vekâletle Kurban Organizasyonu’na; yurt içinde vekaletle kurban kesim bedeli 2 bin 250 lira, yurt dışında vekaletle kurban kesim bedeli 1800 lira olarak bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar bagis.tdv.org adresinden, mobil bağış uygulamasından, Banka/PTT şubelerinden ve Alanya Müftülüğümüzden kolaylıkla bağışta bulunabilirler.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169