banner84

‘Müftülük de Alanyaspor da vazgeçilmezimizdir’

Türk Diyanet Vakıf Sen Alanya Şube Başkanı Fahri Özdemir, son günlerin tartışmalı konusu 'rahmet okuma' ve Alanyaspor konusunda açıklamalarda bulundu

‘Müftülük de Alanyaspor da vazgeçilmezimizdir’

Türk Diyanet Vakıf Sen Alanya Şube Başkanı Fahri Özdemir, son günlerin tartışmalı konusu 'rahmet okuma' ve Alanyaspor konusunda açıklamalarda bulundu. Özdemir olayları şu şekilde yorumladı:
MÜFTÜLÜK DE, ALANYASPOR DA BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZDİR
Cennet vatan ülkemizde İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, dini konularda toplumu aydınlatma, ibadet yerlerini yönetme görevi 633. Sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri hakkındaki kanunla 95 yıllık mazisi bulunan 03 Mart 1924 yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Merhum  Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Diyanet İşleri Başkanlığına verilmiştir.
Yine Teşkilatımız bünyesinde bulunan dini konularda en yüksek karar ve danışma organı olan, görevi 633 Sayılı kanunun 5, Görev ve çalışma yönetmeliğinin 10, yönergenin 52. Maddesinde tanımlanan ve 16 üyeden oluşan Din İşleri Yüksek Kurulu bulunmaktadır.

Dini konular, sorular kurulda görüşülür hazırlanan cevaplar başkanlığımız, müftülüklerimizin sayfasında paylaşılmakta, yada bizzat soru şahıslar tarafından sorulmuşsa cevabı posta yoluyla şahıslara gönderilmektedir.

Malumlarınız olduğu üzere 71. Yıllık başarılı, ve tertemiz bir mazisi bulunan Alanyamız'ın gurur kaynağı, Aytemiz Alanyasporlu kıymetli sporcularımız İstikbal Mobilya Kayserispor deplasmanından ilçemize dönerken ilçemizin girişi Dinek mevkinde futbolcuları taşıyan aracın kaza yapması sonucu 6 futbolcu yaralanmış ve  tedavi edilip taburcu edilmiş, Alanya’yı ve mesleğini çok iyi ifa eden başarılı futbolcu Josef Sural bu kazada vefat etmiş, futbolcunun vefatı futbol camiasını, kulübümüzü, kulüp yöneticilerini, yakınlarını, Alanyalı ve Alanyaspor taraftarlarını, bizleri derinden üzmüştür. Bir kez daha Josef Sural’in ailesi ve yakınlarına , Alanyaspor camiası ve taraftarlarına, Alanya'mıza geçmiş olsun diyor, acı ve üzüntülerini yürekten paylaşıyor, başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Acı ve üzüntümüz çok büyüktür. 
Vefat eden Kıymetli futbolcumuzun yabancı uyruklu olmasından dolayı vefatından sonra Müftülüğümüze Değerli Alanya halkımız tarafından yoğun bir şekilde telefonla ve yüz yüze sorulan bir dini soru neticesinde müftülüğümüz sorulan soruya cevap olarak Facebook sayfasında başkanlığımızın dini konularda en yüksek karar merci olan Din İşleri Yüksek Kurulu’nun Kur'an ve sünnete dayalı sağlam bilgiyi esas alarak vermiş olduğu bir açıklamayı paylaşmıştır. 
Paylaşımın ardından bazı kişiler, şahıslar sosyal medya ve müftülüğümüz facebook sayfasından  kurumumuza, kurum idarecileri ve personeline ağza alınmayacak incitici, kırıcı   kurumun ve kurum personelinin itibar ve kişiliğini zedeleyici hakaret ve küfürler etmişlerdir. Buda bizi, devletin kurumunu, çok değerli Alanya halkımıza zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin din hizmeti sunmakta olan müftülüğümüz idarecileri ve personelini çok derinden üzmüş,  yaralamış ve rencide etmiştir. Kurumumuz, kurum idarecileri ve personeli görgü ve nezaket kurallarına uymayan hakaret ve küfür içerikli sözleri asla haketmemiştir. Bundan dolayı küfürlü ve hakaretvari konuşan şahıslara esef ve üzüntülerimizi iletir, onları insafa ve üsluplu olmaya davet ediyoruz.
Alanya Müftülüğü her daim kıymetli ve değerli Alanya halkımızın emrindedir. Hiç şeksiz ve şüphesiz 71 yıllık mazisiyle başarılara imza atmış olan Aytemiz Alanyaspor da hiç şüphesiz bizimdir. Ne kurumumuzun doğrularından, ne kurumumuzdan ve onun personelinden, nede şehrimizin takımı Aytemiz Alanyaspor’dan vazgeçeriz. Zira bunlar bizim vazgeçilmez değerlerimizdir.
Işıklar içerisinde rahat uyu başarılı futbolcumuz Josef Sural. Geçmiş olsun Alanya'm, geçmiş olsun Alan Spor camiam. Başarınız daim olsun Aytemiz Alanyaspor Kulübü...
Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak her zaman olduğu gibi dün, bugün ve yarın, her daim omurgalı sendikacılık yaparak hem Alanya spor kulübümüzün, hem Müftülüğümüzün, hem de meslektaşlarımızın sonuna kadar yanındayız. 
Dualarımız devletimiz ve milletimizin birlik ve beraberliği,  şehrimizin takımı Aytemiz Alanyaspor’un başarısı içindir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER