banner84

Muhtar Dora kolları sıvadı

Saray Mahallesi Muhtarı Süleyman Dora, bir taraftan mahallesine hizmet ederken, diğer taraftan da doğup büyüdüğü Gündoğmuş'un Karaköy Mahallesi'ne turistik bir Selçuklu Köyü kurmak için çalışmalara başladı

 Muhtar Dora kolları sıvadı
Geçtiğimiz yerel seçimlerde Alanya'nın Saray Mahallesi Muhtarlığı'na seçilen Süleyman Dora, görevine başlar başlamaz Saray Mahallesi için önemli projeler ve hizmetler üretmeye başlarken, diğer taraftan da kardeş mahalle ilan ettiği Gündoğmuş'un Karaköy Mahallesi'nde çok önemli bir projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadı.
BABA DERNEĞİ KURULDU
Kısa adı BABA olan Bin Aile Bir Aile Derneği'ni kuran Saray Mahallesi Muhtarı Süleyman Dora, derneğin amacının, başta Saray Mahallesi olmak üzere, kardeş mahalle ilan ettikleri Gündoğmuş'a bağlı Karaköy Mahallesi'nin ortak kalkınmasında, üretiminde ve tanıtımında birlik olup, çağımıza uygun, tarihi, ekonomik, kültürel ve turistik bir ideal Selçuklu Köyü oluşturmak olduğunu vurguladı. Derneğin kuruluş çalışmalarının tamamlandığını ve faaliyete başladığını ifade eden Muhtar Dora, "Bu dernek sayesinde tüm çalışmalar, elde edilen gelirler ve giderle kayıt altına alınacak ve herşey şeffaf, açık ve net olacak" dedi.
SELÇUKLU KÖYÜ EN BÜYÜK HAYALİ
Doğup büyüdüğü Gündoğmuş'un Karaköy Mahallesi'ne tarihi, kültürel ve turistik bir köy kurmak düşüncesinin en büyük hayali olduğunu vurgulayan Muhtar Dora, "Bu proje kapsamında Karaköy Mahallesi'ne tarihimizi de yansıtan, ikişer katlı ekonomik, kültürel ve turistik binalar inşa etmeyi düşünüyoruz. Bu binaları tamamladıktan sonra Karaköy'e düzenleyeceğimiz turistik gezilerle bölgemizin hem tanınması hem de kalkınmasına fayda sağlamak istiyoruz. Öyle inanıyorum ki, bu projemiz hayata geçtikten sonra Karaköy pek çok anlamda fayda görecektir" şeklinde konuştu.
BÖLGEYE KATKI SAĞLAYACAK
Karaköy Mahallesi'nde oluşturmak istredikleri Selçuklu Köyü'nin, Alara Çayı'nın başlangıcı olan Uçansu Şelalesi'nin de yer aldığı bölgeye turizm anlamında büyük katkı sağlayacağını düşündüğünü ifade eden Muhtar Dora, "Bu bölgede doğup büyümüş ama şimdilerde dışarıda yaşayan pek çok insanımız var. Bu insanlarımızı senede bir kaç gün de olsa doğup büyüdükleri bölgeye götürmek de hedeflerimizin arasında. Bunların yanısıra düzenlenecek turlarla yabancı turistleri de bölgeye çekmek mümkün. Turizm sadece deniz, güneş ve kumdan ibaret olmamalı. İçinde tarihi ve kültürel turların da yer aldığı geniş bir yelpazede yapılmalı. Projemizin alt yapısını oluşturuyoruz, kısa süre içerisinde hayata geçirmek en büyük arzumuz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 15:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107