banner129

Muhtarlar günü Alanya'da da kutlandı

Muhtarlar Günü’nde konuşan Alanya Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel, “Muhtar gecesini gündüzüne katan, 24 saat halka kapısını açan, 7/24 asker gibi nöbet tutan üniformasız askerdir” dedi.

Muhtarlar günü Alanya'da da kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da ‘Muhtarlar Günü’ kutlandı. Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen kutlama programına Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlar katıldı. Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel tarafından anıta çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. 
'MUHTARLIK KUTSAL BİR GÖREVDİR'
Törende konuşma yapan Yüksel, 19 Ekim 2015’te bu günün Muhtarlar Günü ilan edildiğini söyledi. Yüksel, “Muhtarlık bir kutsal görevdir. Muhtar herhangi bir kuruluşun desteğini almadan, herhangi bir siyasi partinin adayı olmadan yüreğini ortaya koyarak vatandaşın oyuyla seçilen kişidir. Gecesini gündüzüne katan, 24 saat halka kapısını açan, 7/24 asker gibi nöbet tutan üniformasız askerdir muhtar” ifadelerine yer verdi. -Rayıf DOĞRULU

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107