banner165

Mütfülük'ten gençlere tavsiye

Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen söyleşide Sönmez, gençlere ideal sahibi fertler olabilmeleri için gayretli olmaları konusunda öğüt verdi

Mütfülük'ten gençlere tavsiye

Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından gençlere milli ve manevi değerleri kazandırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Konya Karatay Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan Dr. Ramazan Sönmez, Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü organizesinde Oba Mahallesi İzzet Azakoğlu Kur’an Kursu, Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi, Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi ve Oba Mahallesi Hayriye Hanım Kız Kur’an Kursu’nda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Programlarda “En Büyük İmkân ve Zenginliğimiz:Gençlerimiz” konulu söyleşiler gerçekleştirildi.
'GAYRETLİ OLUN'
Öğrencilere hitap eden Dr. Ramazan Sönmez, “Gençlik döneminin, hayallerin ve fikirlerin yeşerip geliştiği, iyi değerlendirildiğinde kişiye dünya ve ahiret saadetini kazandıracağını, şuan hayatlarının en kıymetli anında olduklarını, insanlığa faydalı, millî ve manevî değerlerine bağlı, bilinçli ve ideal sahibi fertler olmak için gayretli olmaları gerektiğine ve vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri gerektiğini” ifade etti. Dünya ve ahiret hayatında başarı ve mutluluğu yakalayabilmenin yolu’nun Allah’a kulluktan ve yararlı ve güzel amellerden geçtiğini belirten Sönmez, öğrencilere ve öğretmenlere bir çok tavsiye ve nasihatlerde bulundu. Programlar öğrenci ve öğretmenlere başarı temennisiyle sona erdi.
ARA DÖNEM KAMPI DÜZENLENECEK
Programlar hakkında bilgi veren Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Turan Topçuoğlu, "Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak gençlerimize milli ve manevi değerleri kazandırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve sahih dini bilgi ile buluşmalarına, böylece Kur'ân ve sünnet eksenli bilgi, birikim ve ahlaki kazanımlar elde etmelerine yardımcı olmak amacıyla ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Karatay Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan Dr. Ramazan Sönmez hocamız ilçemizdeki öğrencilerimizle bir araya gelerek söyleşiler gerçekleştirdi. 28 Ocak-31 Ocak 2022 tarihleri arasında da öğrencilerimizin tatil dönemlerini değerlendirmek, bilgi, ahlak ve merhamet duygularıyla yetişmelerine katkı sunmak amacıyla 12-14 yaş grubu kız/erkek öğrencilere yönelik 4 (dört) günlük “Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı” düzenleyeceğiz. Tatil havasında geçecek olan kamp programında Kur’an-ı Kerim, Siyer, Hadis, İslam ve Hayat derslerinin yanı sıra Sosyal, Sportif ve Kültürel etkinlikler düzenlenecek olup 12-14 yaş grubu kız/erkek öğrencileri “Gençliğe Değer Ara Dönem Kampı” na mutlaka bekliyoruz" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169