banner84

Müzik emekçilerinden online konser desteği

Pandeminin en çok etkilediği meslek gruplarından biri de müzisyenler oldu. Alanya’da müzik sektöründe çalışan çok sayıda müzisyen ya memleketine döndü ya da sektör değiştirerek ayakta kalma mücadelesi veriyor.

Müzik emekçilerinden online konser desteği

Koronavirüs salgını birçok sektörü durma noktasına getirdi. Bunlardan biri de müzik piyasası oldu. Bu süreçte ayakta kalmak için mücadelede eden Alanya’daki müzisyenlerin bazıları ya memleketine geri döndü ya da müzik aletlerini satarak başka sektörlere geçiş yapmak zorunda kaldı.“Dayanışma Konseri” başlığıyla düzenlenen Müzik Emekçileriyle Dayanışma Konseri Bugün 19:00’da canlı olarak yayınlanacak.
Konserle ilgili olarak yapılan açıklamada, “Alanya’da 1 Mayıs meydanlarında şimdiye kadar Tertip Komitesi’nin ricasını kırmayıp müzik yapan emekçiler pandemi nedeniyle toplumun bir çok kesiminde olduğu gibi sıkıntıya düştü, iş bulamaz hale geldiler. Bu online konseri dayanışma duygularıyla yapacağız. 1 Mayıs’a katılan, yüreği emekçiden yana atan sendikalar, tüm sivil toplum kuruluşları, siyasi parti ve dernekleri Dayanışma Konserine destek olmaya davet ediyoruz. Konser Zoom Programı üzerinden online, link paylaşılarak izlenilebilecek. Link Eğitim Sen sayfalarından, gruplardan ve Kurum Temsilcilerine iletilerek gruplarında paylaşılacak. Ayrıca “Eğitim Sen Alanya Şubesi” Facebook hesabından da canlı olarak yayınlanacaktır. Yardımlarınızı kurum temsilcilerine ulaştırmanız dileğiyle.” İfadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 13:47
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107