banner165

Neden Eray Erdem?

Alanya Posta TV'de yayınlanan 5x5 programında Karagöz, ALTSO Başkan adayı Erdem'e destek verdiğini 'Bu işi hakkıyla yapar' yorumu ile ifade etti. Erdem'in temsil yeteneğinin yüksek olduğunun altını çizen Karagöz, "Neden Eray Erdem? Çünkü Erdem o makama yapışmaz, yakışır. Koltuktan güç almaz, güç verir. Birinin adamı olmaz, kendi doğruları ile hareket eder" dedi

Neden Eray Erdem?

Alanya Posta TV'de her Çarşamba 15.00'de yayınlanan 5x5 programında Hilmi Karagöz ve Gaye Coşkun, ilçenin gündemini konuştu. 5 konunun 5 dakikada içerisinde tartışıldığı programın ana gündemi kamu yatırımları ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) seçimleri oldu. Kamu yatırımlarına maliyet artışlarının darbe vurduğunu ifade eden ikili, ihalelerin bu artışlarla iptal edildiğini söyledi. Öte yandan Karagöz de, ALTSO seçimlerinde Başkan Adayı olan Eray Erdem için, "ALTSO Başkanlığını hakkıyla yapar. Koltuktan güç almaz, güç verir" yorumunda bulunarak destek verdiğini belirtti. 
'BELEDİYE MÜCADELE VERİYOR'
Alanya Belediye Meclisi'nde Cuma pazarı projesinde belediye araçlarının neden çalıştığı sorusunun gündeme gelmesinin ardından, yeniden maliyet artışlarının kamu yatırımlarına etkisi tartışma konusu oldu.Karagöz, belediyenin ihalelerde yaşanan krizlere rağmen çözüm ürettiğini belirterek, "Belediye çözüm üretiyor. Orası ihale edildiği zaman  56 milyon TL ile ihale edilmiş. Şu anda aynı işi ihale etse 150 milyon TL. 3 katı bir artış var. 2 yıl içerisinde bitirilmesi öngörülen bir yer. Esnafın 'yazın inşaat çalışmaları dursun, tekrar alışverişe açılsın' yönünde talebi var. Yaza inşaatın belli bir kısmını tamamlayıp, 2 yıl içerisinde de bitirebilmek için belediye kendi bir çözüm üretip, destek vermiş. Burada işi yapan müteahhiddin de bir suçu yok. Aldığı işin maliyetleri ile şimdi ki maliyetleri farklı. İşi yaptıran belediye ne yapsın? Sürekli artan bir durum var. O bölgenin Alanya'nın kalbi olacağını düşünüyorum. Alanya'ya yeni bir kalp yapılıyor. Belediye, esnaf, şehir, hem de iş yıllarca orada cenaze olarak yatmaması için mücadele veriyor" diye konuştu.
'DEVLET YATIRIMLARI DURDU'
Devlet yatırımlarının tamamiyle durduğunu, ancak en göz önünde olanın belediyeler olmasından kaynaklı bu yatırımların göze çarptığını ifade eden Karagöz, "Devlet eliyle yapılan işlerde devlet arttırımını yapıyor. Geciktiği zamanda neden yapılmadı diye soran olmuyor. Hükümetin yapmış olduğu devlet yatırımları şu anda durmuş durumda. Çark işlemiyor. Ama neden yapmıyorsun diyen yok. Vatandaşın yakınında olan belediyeler daha çok göz önünde. Ben Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in yerinde olsam yapmam hiçbir şeyi. Başladığı andan sonra kaç kere maliyet artışı oluyor. İş yapmıyor, iş bitmiyor. Bu krizin, kamu ihalelerinin sürekli erteleniyor olması, yatırımcı belediyelerle artık iş yapmak istemiyor. Hakedişlerde sorun var. Başladığı zamanla bitiş arasında çok fazla fark var. Sürekli artıyor ama belediye ona göre bütçe ayırmış. Verenin de alanında yapacağı bir şey yok" dedi. 
TOKİ'DE DE İHALE FESH EDİLDİ
Coşkun da, ilçede yapılması planlanan TOKİ'nin ihalesinin de fesh edildiğini söyleyerek, "Alanya'daki TOKİ'de de yaprak kımıldamıyor. Vatandaş bize soruyor. Müteahhit orada da fesh etti. Maliyet artışları nedeniyle ihale iptal oldu. Bu da bir kamu yatırımı" dedi. 
'YİNE DE DESTEK VERİRDİM'
5x5'te ayrıca Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) seçim startının bayramlaşma ile birlikte verildiğini belirtildi. ALTSO adaylarının bayramlaşma programında ekipleri ile boy gösterdiği ifade edilen 5x5'te Karagöz, destek verdiği adayı ve nedenini anlattı. Karagöz, "Bayramda ALTSO seçimlerinin de startı verildi. Ve bizim açık bir şekilde destek verdiğimiz bir aday var. O da Eray Erdem. Neden Eray Erdem? Eray Erdem ile herhangi bir dostluğumuz olmasa ve ortaklığımız da olmasa, destek verir ve çalışır mıyım? Evet destek veririm ve çalışırım. 
'KOLTUKTAN GÜÇ ALMAZ, GÜÇ VERİR'
Çünkü Erdem o makama yapışmaz, yakışır. Koltuktan güç almaz, koltuğa güç verir. Birinin adamı olmaz, kendi doğruları, kendi kapasitesi ile hareket eder. Temsil yeteneği yüksek bir arkadaşımız. Ticaretin ve siyasetin içinden gelen bir aday. Babası 1980'lerde Alanya'nın en eski turizm rehberlerinden biriydi. Kendisi de lise döneminden beri, restoran, kuyum, emlak, inşaat ve şu anda turizmin içerisinde. Ticaret yapan, 2 dönem belediye meclis üyeliği yaptı, hem AK Parti'de hem de CHP'de. Alanyaspor'da, MÜTBİR'de diğer STK'larda görev almış, görev verilmiş, belli ki aranan bir isim. İhtiyaç duyulan bir isim ki, görevler verilmiş. Bir yeteneği beceresi varki bu görevlerde bulundu" dedi.
'HAKKIYLA YAPAR'
Erdem'in ALTSO Başkanlığını hakkıyla yapacağına inandığını söyleyen Karagöz, aynı zamanda Başkan Adayı Erdem'in ulaşılabilir ve ulaşabilir biri olduğunun altını çizdi. Karagöz, "Ayrıca Alanya bir turizm memleketi. ALTSO'ya seçilecek insanın biraz dünya görüşü olması lazım, yabancı dili olması gerekir. Eray Bey'in en az 3 yabancı dili var. Bugün Bulgaristan'dan bıraksak, Alanya'yı gezer gibi dünyanın her yerini gezer, İran'dan yurtiçine giriş yapar. Seçilen insanın ulaşılabilir ve ulaşabilir olması önemli. Yetkili ve ilgili birçok ulaşabileceği isim var. Bu işi hakkıyla yapar. Bu sebeplerden dolayı oy verip, seçerim. Diğer adaylarda da Tunahan Toksöz benim çok eski bir arkadaşım. Eray Erdem sağ elim, Tuhahan Toksöz sol elim. Bilal bey'de bu şehirde ticaret yapmış Alanya'nın yetiştirdiği ticaret erbaplarından birisi. Adaylar içinde zor bir seçim" diye konuştu. 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169