banner84

Nedir bu otobüslerden çektiğimiz?

Alanya’da tur otobüsü ile minibüslerinin çarşı içerisinde ve ara yollarda neden olduğu trafik nedeniyle araç sürücüleri isyan etti. Sürekli olur olmadık yerlere girmelerinden ve beklemelerinden rahatsız olduklarını dile getiren sürücüler, “Bu duruma acilen çözüm bulunmalı. Trafikte resmen eziyet çekiyoruz” dedi.

Nedir bu otobüslerden çektiğimiz?

Burcu MUTLU
Alanya’da yaz aylarında özellikle nüfusun artmasıyla, kentteki trafik de arap saçına dönüyor. Caddenin her tarafına park eden araçlardan yeterince geçiş alanı bulamayan araçların bir diğer sorunu iste tur otobüslerinin dar ve ara yollara girmesi. Özellikle ara yollara girerek, yoğun trafiğin oluşmasına neden olan tur otobüsleri ve minibüsleri nedeniyle araç sürücüleri zor anlar yaşıyor. Hem çarşı içerisinde hem ara yollarda sık sık trafik oluşuyor diye sürücüler, tur otobüsleri nedeniyle kazaların da yaşandığını söyledi. 
‘YOLLAR BİR TEK KENDİLERİN GİBİ DAVRANIYORLAR’ 
Araç sürücülerinin sık sık şikayet ettiği bu durum ile ilgili bir önlem alınmazken, sürücüler tur otobüslerinin çarşı içerisine girmesinin engellenmesini istedi. “Her gün aynı sorunu yaşıyoruz. Zaten havalar çok sıcak, trafikte olmak büyük eziyet halini alıyor. Bir de bu otobüsler trafiğe girerek tamamen durumu çile haline getiriyorlar. Yol kenarlarına araçların park etmesinin yolu daraltması yetmiyormuş gibi, koca koca otobüslerle dar yollara giriyorlar, trafiği kilitliyorlar. Saatlerce sıcakta trafik çilesi yaşıyoruz. Gerçekten Alanya’daki trafik, bir metropol kent trafiğini geçti. Bu tur otobüslerine bir çözüm bulunsun” diyen sürücüler, turizmin merkezi Alanya’da turizmin çok acemice yapılmasından dert yandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyüp
Eyüp - 6 ay Önce

sayın editör, patates tarlası gibi yamalıklı yolların da sürücüler için eziyet olduğunu haber yapmalısınız

Kamil
Kamil - 6 ay Önce

Ekmeğinizi turizme bağlamayın o zaman çilesini çekeceğiz.

dagi
dagi - 6 ay Önce

Kesinlikle katılıyorum örneğin Avrupa da tır kamyon otobüs gibi ağır taşıtların şehir içerisine girmeleri yasak onlar için ayrı yollar var

SIRADAKİ HABER

banner107