banner84

Niye kanun değişti?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Mehmet Günal dün Alanya'da oda ve dernek yöneticileriyle Filika Restoran'da kahvaltıda biraraya geldi.

Niye kanun değişti?

MHP İlçe Başkanı Hilmi Er, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in de eşlik ettiği toplantıda konuşan Milletvekili adayı Mehmet Günal, Büyükşehir Kanunu'nun yeterince uygulanamadığı ve bu nedenle vatandaşların sorun yaşadığını ifade etti. Günal, "Alanya'da sivri sinek sorunu var. Alanya Belediyesi yapamıyor, Manavgat Belediyesi ilaçlama yapamıyor, niye kanun değişti, yetki Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Tamam vatandaş da diyor ki, 'Sen belediye başkanısın, ben sana oy verdim, yapacaksın' diyor. Böyle bir ortamda neden böyle neden bir sorunla karşı karşıya kalıyoruz. Bütünşehir Yasası'nda da önceki çıkarttığımız yasada da sadece Büyükşehir'e yetki vermek miydi, hayır. Yarı seçilmiş Vali modeliyle bir sistem yaratmaktı. Ama onun cermesini biz çekiyoruz, yarın öbür tarafta yarı fedaral bir yapıya geçildiği zaman o zamanda bunun bütün sıkıntısını yaşayacağız. ama bugün hizmetten dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Yerel yönetimlerdeki sorun özerlik adıyla çıkan kanundur" dedi.
 
"GÜNAL HEM ARAZİ HEM MUTFAK ADAMIDIR"

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin söz alarak, Mehmet Günal'ın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti. Şahin, "Sayın Günal hem arazi hem mutfak adamıdır" dedi.

Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir ise Büyükşehir Yasası'nın Alanya'ya büyük zararının olduğunu, bu yasanın 8 Haziran'dan sonra oluşacak olan hükümet tarafından değiştirilmesi ya da tamamen kaldırılması gerektiğini söyledi.
Diğer oda başkanları da söz alarak odalarının ve üyelerinin sorunlarını dile getirdiler. ALTİD ve TÜRSAB temsilcileri de turizm sektörü ile ilgili sorunları ve çözüm önerilerini ilettiler.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 03:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107