banner84

Noel coşkusu başlıyor

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi (Yeni Alanyalılar) tarafından organize edilen 5. Uluslararası Alanya Noel Pazarı, 14 Aralık Pazar Günü İskele Şelale önünde başlayacak.

Noel coşkusu başlıyor
 Pazarda, Hür-Türk, Alanya’da faaliyet gösteren İrlandalılar ve İngilizler’in oluşturduğu gruplar, Norveç Kültür Evi, Kilise Derneği, İsveç, Finlandiya, Danimarka, Polonya, Alman, Litvan ve Rus Dernekleri katılarak milli kültürlerini anlatan yiyecek, içecek ve hediyelik eşyalar sergileyecekler.

Yabancı derneklerle birlikte sivil toplum kuruluşları, ev hanımları ve bazı işletmeler de el sanatları, yeme-içme, sergi ve tanıtım standı açarak etkinlikler yapacak.

Pazarı gezen misafirler, Müzik Mozaik Korosu’nun noel şarkıları, Orkestra Alellegro konseri, Çağdaş Yaşamı Destekleme  Derneği Çocuk Korosu, Özel Hamdullah Emin Paşa Koleji Çocuk Korosu, Alanya Rus Derneği Korosu, Fevzi Alaettinoğlu  Anadolu Lisesi Korosu, Alman Şarkıcı Nicol ve Polonya TRZCINA (çiçina)  Tiyatro grubunun gösteriliyle doyasıya eğlenecekler.

Uluslararası Noel Pazarı’ndan elde edilen gelirin yardım amaçlı değerlendirileceğini belirten Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, “Ana sponsorlarımız; Alanya Yaşam Hastanesi ve Elite Group’a, ayrıca diğer katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkür ederim.  Müslümanların kutladığı dini bayramlar gibi Noel Bayramı da Hıristiyan aleminin bir dini bayramıdır. Alanya’da farklı ülkelerden çok sayıda yabancı yaşamaktadır. Alanya Belediyesi’nin kendilerine sunduğu bu imkanlarla farklı kültürler, inançlar bir birini tanıma fırsatı buluyor. Saat 10.00’da başlayacak program, saat 13.00’deki resmi program ve konuşmaların ardından müzik gruplarının coşkulu gösterileriyle saat 20.00’ye kadar devam edecek. Bir karnaval gibi planlanan Noel Pazarı’na, aileleri, çocukları, öğrencileri, turistleri ve vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

5. ULUSLAR ARASI ALANYA NOEL PAZARI PROGRAM AKIŞI

10:00 CD’den güne özel müziklerin çalınması

13:00 Sunum

13:05 Yabancılar Meclis Başkanı  Abdullah Karaoğlu’nun açılış konuşması.

13:10 Alanya Belediye Başkanı  Adem Murat Yücel’in  konuşmaları

 13:15 Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’in konuşmaları.

13:30 Müzik Mozaik Korosunun Noel Şarkıları

14:00 Orkestra Allegro’nun konseri

14: 40 Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çocuk Korosu

15: 00 ÖHEP Çocuk Korosu

15:15 Alanya Rus Kültür Derneği

15.30 Fevzi Alaettinoğlu Anadolu Lisesi Korosu

16:00 Nicol-Alman Şarkıcı

17: 00 Polonya TRZCINA  (çiçina)hareket tiyatrosu grubunun gösterisi

20:00 Kapanış

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107