banner165

Oba da konut cennetine dönüyor

Apart ve otellerin Mahmutlar Mahallesi'nde konuta dönüşümünü Alanya Posta Medya'nın aktarmasının ardından, Oba Mahallesi'nde de durum farklı değil. Oba'da otelin yıkılma anı Posta Medya kamerasına yansıdı

Oba da konut cennetine dönüyor

 ( Özlem KAYGUSUZ) Alanya Posta Medya turizm tesislerinin yıkılıp konutlara dönüştüğünü gündeme getirmiş ve bu duruma karşı da Alanya Belediyesi önlem alacağını açıklamıştı. Yakın zamanda Alanya Belediye meclisinin alacağı kararla apart otellerin konuta dönüşmesine engel olması bekleniyor. Ancak, alınacak karar öncesinde harekete geçen inşaat firmaları ilçedeki apartları yakın markaja alarak, yıkımları hızlandırdı. Posta Medya'nın Mahmutlar Mahallesi'nde ortaya çıkardığı durum Oba Mahallesi'nde de nüks etti. Oba'da bulunan bir otelin dün gün içinde yıkımı başlanırken, yerine konut yapılacağı öğrenildi.
'OTEL YAPILMIYOR'
Oba Mahalle Muhtarı Şeref Gürkan, mahallede otellerin yıkıldığını belirterek, " Oteller yıkılıp, lüks dairelere çevrildi. Satışlar oldu. Yeni yeni mahallemizde bu tarz artışlar oldu. Yıkılan binaların yerine otel yapılmıyor. Alanya'da daha büyük oteller olduğu için buradaki küçük suit oteller dairelere çevrilip satışla veya kiralama ile  vatandaşa sunuluyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169