banner84

Oba'da su isyanı

Alanya'nın Oba Mahallesi'ndeki bazı caddelerde üç gündür suların kesik olması vatandaşları isyan etme noktasına getirdi.

Oba'da su isyanı

Alanya'nın Oba Mahallesi'nde yaşanan su sıkıntısı vatandaşlarını isyan etmesine neden oldu. Üç gün önce Oba'da yaşanan kesintinin, bir çalışma nedeniyle yapıldığı ve kısa bir süre içerisinde suların tekrar akmaya başlanacağı söylenmişti. Ancak aradan geçen üç güne rağmen suların bir türlü akmaması vatandaşları çileden çıkardı.

Bazı vatandaşlar ASAT yetkililerini aradıklarını ancak olayın bir türlü çözüme kavuşmadığını belirttiler. ASAT'ın sürekli olarak kendilerini oyaladıklarını belirten vatandaşlar çalışmaların ne zaman tamamlanacağı ile ilgili net bir bilgiye alamadıklarını söylediler.

ÇELİK BORU PATLAMIŞ

Öte yandan bölgeye su taşıyan çelik boruda patlama olduğunu, suların bu nedenle kesildiğini ifade eden yetkililer, çelik borudaki sorunun giderildiğini ve bölgeye su verilmeye başlandığını ifade ederken, kesinti süresinde depolardaki suyun bittiğini, sıkıntının buradan kaynaklandığını söylediler. Oba bölgesindeki su sıkıntısının yarından itibaren giderileceği de belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107