banner84

Oda başkanları ziyaret turunda

Alanya'da faaliyet gösteren esnaf odalarının başkanları ve turizmciler Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Büyükşehir Koordinatörü Hüseyin Güney'i ziyaret ettiler

Oda başkanları  ziyaret turunda
 Alanya turizminin dinamikleri olan oda ve dernek başkanları Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret ederek, turizmi etkileyen sorunlar ve çözümüne ilişkin çalışmalarla ilgili bilgi verdiler.
Ziyarette, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD)  Başkanı Burhan Sili, Oba Otelciler Birliği Başkanı Hızır Bozdoğan, Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir, Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği (KONTİD) Başkanı Ali Orkan, Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu, Mahmutlar Otelciler Derneği (MODER) Başkanı Ekrem Er ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil Çakır, Alara Turizm Yatırımcıları Birliği (ALTUYAB) Başkanı Serdar Gür, Yatçılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Demirel, İncekum Turistik Otelciler Derneği (İNTOD) Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gürel ve Bakkallar Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Akçocuk yer aldı. 
SORUNLAR DEĞERLENDİRİLDİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’i de makamında ziyaret eden heyet, sorunları değerlendirdi. Çalışmalarla ile ilgili bilgi veren ALTİD Başkanı Burhan Sili, “2015 turizm sezonu öncesi tanıtım, ulaşım, alt yapı, alternatif projelerin ortaya konması için bir arada hareket etmenin önemine vurgu yapmak için bu girişimde bulunduk. Alanya’da turizmle uğraşan herkesi ortak sorunları var bunları ilgili birimlerle görüşerek el birliği ile çözmek istiyoruz “ dedi.
Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ise, “Geçtiğimiz yaz yaşanan birçok sorunu bu yaz yaşamayacağız. Alanya’daki yapılanmamızı oluşturuyoruz. Büyükşehir olarak sorumluluk alanımızdaki tüm sorunlara vakıfız ve bunları çözeceğiz. Ayrıca yeni projelerin üretilmesi ve ortak sorunların işbirliği içinde çözülmesi konusunda atılacak her adımın yanında olacağız“ şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 10:20
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107