banner165

Okullar tehlikede

Alanya'da koronavirüs salgınında yaşanan artışla birlikte, okullarda da karantinaya alınan sınıf sayısı yükselişe geçti

Okullar tehlikede

( Sabiha TATLIYER ) - Alanya’da son zamanlarda vaka sayılarındaki artış ürkütücü boyuta ulaştı. Artan vaka sayıları okullara da yansıdı. Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, vaka sayılarının yükselişe geçmesi ile birlikte karantinaya alınan sınıf sayısının yükseldiğini belirtti. Aldemir ve Yılmaz, aşılama çalışmalarını önümüzdeki günlerde okullarda başlatmayı ve aşılama çalışmalarını daha da hızlandırmayı hedefledikleri yönünde Alanya Posta Medya ekibine açıklamalarda bulundu.
'SINIFLARDA VAKALAR ARTTI'
Yılmaz, okullarda karantinaya alınan sınıfların arttığını belirterek, “Vakaların artması ile birlikte okullarda da sınıflarımızda Covid-19 vakalarını görmeye başladık. Bu sebeple karantinaya alınan sınıflarımız mevcut. Alanya İlçe Sağlık Müdürümüz Nadir Aldemir ile çalıştığımız aşılamaya teşvik projesi kapsamında okullarda ilk aşıları önümüzdeki günlerde başlatacağız. Liselerde ki aşılama çalışmalarını İlçe Sağlık Müdürlüğü, Ortaokullardaki aşılamaları ise Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde gerçekleştireceğiz" dedi. 
'15-18 YAŞ GRUBU TAMAMLANDI'
'Aşı öğrenciler ve öğretmenlerin hastaneye gitmelerine gerek kalmadan okula getirilecek' diyen Aldemir, Kasım ve Aralık ayı içerisinde vaka sayılarında ki artışı hava şartları ve kapalı mekan kullanımından dolayı artışın yaşanmasını beklediklerini söyledi. Aldemir, "İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle planladığımız ortak çalışma kapsamında  okulların aşılaması için şuan tarihler belirleniyor. Aşılamalarımızda 15-18 yaş gruplarını tamamladık. 16 Aralık Perşembe günü ise 12-15 yaş gruplarına başlıyoruz" diye konuştu. 
'VELİLERİDE AŞILAYACAĞIZ'
Aldemir, “Eğer veliler çocuklarını okula getirip götürürken eğer o zamana kadar aşısını yaptırmamışsa onlarında aşılarını tamamlayacağız. Çünkü amacımız daha fazla insanı aşılamak. Aşı hayat kurtarır semptomları hafif atlatırlar o yüzden herkesi aşı olmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169