banner84

Okullarda vakalar arttı

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Alanya'da da vakalarda artış yaşanıyor. İlçedeki okullarda bu vaka artışından nasibini aldı. Müdür Yılmaz, okullarda vaka artışının olduğuna dikkat çekti.

Okullarda vakalar arttı

(Sabiha TATLIYER)-Kış aylarının gelmesiyle birlikte yetkili birimler bu aylarda vaka sayılarında artış olacağını daha öncede ifade etmişti. Ancak son zamanlarda fazlasıyla artan vakalar korkutucu seviyeye ulaştı. Okullarda artan vaka sayıları  ve karantinaya alınarak  bir süre yüz yüze eğitime kapatılan sınıflar sebebiyle online eğitime geçilebilir mi? gibi soruları akıllara geliyor. Bu kapsamda Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, geçtiğimiz haftalarda  okullarda vaka sayılarında yüksek rakamları gördüklerini hatta bazı öğretmenlerinde Covid-19 virüsüne yakalandıklarını ancak bu hafta itibariyle okullarda görülen vakalarda düşüş yaşandığını Alanya Posta Medya ekibine aktardı. 
'COVİD OLAN ÖĞRETMENLERİMİZ VAR'
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz okullarda Covid olan öğretmenlerinde olduğunu belirterek şunları söyledi, “Okullarda vaka durumuna göz önünde bulundurduğumuzda geçtiğimiz hafta oldukça yüksekti. Ancak bu hafta düşüşe geçti. Biz hatta bu hafta vakaların daha çok artmasını bekliyorduk ancak beklediğimizin tersi olarak vakalar düşmeye başladı. Bu doğrultuda kapalı sınıflarımızda var Covid olan öğretmenlerimizde var.”
'AŞILAMALARDA NEREDEYSE SONA GELİNDİ'
Okullarda aşılama çalışmalarına son sürat devam ettiklerini belirten Yılmaz; “Okullarımızda aşılama oranları hızla devam ediyor. Neredeyse sona gelindi. Liselerimiz bitti sayılır. Bizim asıl hedefimiz 12 yaş üstü tüm öğrencilerimizin aşılanmasını sağlamak. Ortaokullarda da aşılamalarımız bitirilmek üzere Sağlık Müdürlüğümüzün çalışmaları ortaokullarda da hızla devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107