banner84

'Önce değişim sonra gelişim'

Ziraat Odası Başkan Adayı Kerim Toksöz, "Önce değişime imza atacağız, sonra da tarımdaki gelişimi sağlayacağız. Ben ve mesai arkadaşlarım, 16 yıllık sürede yapılmayan ne varsa, onu yapacağız" dedi

'Önce değişim sonra gelişim'
 ZİRAAT Odası Başkanı Turgut Musluoğlu'nun karşısında en güçlü adaylardan birisi olan Oda Başkan Adayı Kerim Toksöz, "Oda Yönetimi güçlü olursa, çiftçimiz güçlü olur. Çiftçimiz güçlü olursa, odamız güçlü olur. Yani her ikisi de birbirine bağlıdır. Çiftçi ile Ziraat Odası, etle tırnak gibidir. Bizim için ikisi de aynıdır. Biz 16 yıllık dönemde Oda Başkanı'nın yapamadığı ne varsa, iki yıllık sürede yapacağız. Göreve seçilmemiz halinde 3 aylık sürede Alanya'daki 102 mahalledeki çiftçilerimize ulaşarak, onların dertlerini dinleyeceğiz. Bunları da muhtarlarımız ile ortaklaşa yapacağız. Çünkü Alanya'nın mülki amiri Kaymakam'sa, mahallede mülki amirde muhtardır. Bir kere 3 Mayıs Çiftçiler Gününü, Oda Başkanı'nın yaptığı gibi Ankara'da değil, Alanya'da kendi üyem ve üreticilerimiz ile birlikte kutlayacağız. Her yıl 3 Mayıs Çiftçiler Günü nedeniyle 102 mahallede çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Yani Çiftçiler Günü'nü bir gün olarak değil, bayram havasına dönüştüreceğiz" dedi. 
"ÜRÜNLERİMİZİ TANITACAĞIZ"
TOKSÖZ, "Türkiye'nin her yöresinde üretilen ürünlerin adıyla festivaller düzenleniyor. Her il ve ilçedeki Ziraat Odaları, kendi yöresinde yetişen ürünleri tanıtmak için fuarlar düzenleyip, yöresel ürünlerini tanıtma imkanı buluyor. Alanya'da bu konuda büyük bir eksiklik var. Bu eksikliği gidereceğiz ve görevimizin ilk yılında Alanya'da tarım ürünleri ve araçlar için fuar düzenleyeceğiz. Tüm Türkiye'deki ürünlerin Alanya'da tanıtılmasına da katkı sunacağız. Yani 16 yıllık sürede Alanya Ziraat Odası Başkanı, ne yapmamışsa, bizler onları iki yıllık sürede yapacağız. Çünkü tarımın gelişmeye ihtiyacı var. Bu gelişim için de odayı değiştirmemiz gerekiyor. Bu değişime de imza atacak olan muhtarlarımıza ve Alanya'daki delegelerimize güveniyorum" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107