banner84

Orman Haftası kutlandı

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 21-26 Mart Orman Haftası münasebetiyle düzenlenen fidan dikim törenine katıldı

Orman Haftası kutlandı
Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Tepe Mahallesinde düzenlenen fidan dikim törenine katıldı. Kaymakam Tanrıseven’i etkinlik alanında Alanya Orman İşletme Müdürü Cihat Yıkıcı karşıladı. 21-26 Mart Orman Haftası etkinliği İstiklal Marşı okunması ile başladı.
ORMANLARIMIZI KORUYALIM
Kaymakam Tanrıseven, Orman Haftası etkinliğinde yaptığı konuşmada sözlerine Orman Haftası ve Nevruz Bayramını kutlayarak başladı. Tanrıseven konuşmasının devamında “Çok uzun bir süreçte oluşan ormanlarımızı korumak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Bu vatandaşlık görevimizi yerine getirirken ağacı ve ormanı korumanın uygarlığın en temel göstergesi olduğunu çocuklarımıza öğretmeli ve bu bilinçle ormanlarımıza sahip çıkmalıyız” dedi. Kaymakam Tanrıseven, Akdağ ve Cebeli Reis’in turizme kazandırılması ve mesire alanı olarak halkın kullanımına açılması için çalışmalar yapıldığını ifade ederek yeni mesire alanları oluşturulacağını söyledi.
 Alanya Orman İşletme Müdürü Cihat Yıkıcı ise yaptığı konuşmasında “Türkiye’deki orman varlığı arttı. Şu an Türkiye’nin yüzde 27’sinin orman, 2023 hedefimiz ise ormanlık alanın yüzde 30’a çıkması” dedi. Orman İşletme Müdürü Cihat Yıkıcı, etkinliğin düzenlenmesinde kendilerine destek veren Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka’ya teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 19:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107