banner84

Orman Şefi muhtarı tehdit etti

Alanya Belediyesi’nin kent için gelir getirici ve şehrin temiz kimliğinin göstergesi olacak yatırım planlaması arasından yer alan ‘Kaynak Suyu’ projesi, tehditler nedeniyle gecikmekte. Orman İşletme Müdürlüğü personeli Haluk Çerkez, mahalle muhtarlarını projeyi engellemesi için yönlendirme girişimi ise Alanya sevdalısı olarak hareket eden muhtarlar sayesinde bertaraf edildi.

Orman Şefi muhtarı tehdit etti

Haber Merkezi

Uğurlu Mahalle Muhtarı Ahmet Sarı, kendisinin tehdit edildiğini söyleyerek, “Bir başka konu hakkında Alanya Orman İşletme Müdürlüğüne giderek şef Haluk Çerkez ile görüştüm. Görüşme esnasında bana Akçatı (Arapköyü) ile birlikte hareket et muhtarın yaptığı itiraza destek ver dedi. Ben ise Alanya Belediyesinin kamu yararına yaptığı su tesisine destek olurum dedim. Bunun üzerine Akçatı muhtarı ile imza atacaksın aksi halde sana zorluk çıkartırım iş yaptırmam diyerek tehdit etti. Elinden geleni ardına koyma diyerek ayrıldım” dedi.

Su kaynağına 30 kilometre mesafede bulunan Akçatı (Arapköyü) Muhtarı Alaaddin Özcan, ise konuyla ilgili susma hakkını kullandı. Özcan’ın yanında aza olarak seçilen Emrah Sezen ise, kamu yararına bir hizmeti engellemenin yanlış olduğunu dile getirerek azalık görevinden istifa etmişti. Alanya Belediye Başkan Yardımcısı ve Fen İşleri Müdürü Rüştü Özgür Karamut ise konu hakkında, "Akçatı muhtarı şu an yeni muhtarımız ASAT’a başvuruda bulunuyor, 2007'de biz buraya tahsis yaptık diye. O başvuru sırasında Alanya Belediyesi'ne bu işin verilmemesi anlamında bir başvuru yapıyor. Bu sırada kendi azası, ‘böyle bir şeye gerek yok. Belediyenin burada bir kazancı olsa bile amacı vatandaşa hizmet etmek’ diyerek azalıktan istifa ediyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107