2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ve Otisium Otizm Spor Yaşam Uygulama Merkezi iş birliğiyle hobi bahçesi çalışması gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, otizmli bireyler ile birlikte Alanya Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ile işbirliğinde Çıplaklı Parkı’nda çiçek dikti. Başkan Yücel, otizmli bireylerle hobi bahçesi çalışması yaparak onların hayata entegrasyonunu sağlamak adına doğayla buluşmasına katkı sağladı. Otizmli çocuklar çiçekleri ekip sulayarak bahçeyi renklendirdi. Toprağın iyileştirici etkisi ve doğayla iç içe olan otizmli bireyler için etkinliğin önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Yücel, “Farklılıklarımızla zenginleşiyoruz ve hep beraber şehrimizde güvenle, huzurla, mutlulukla yaşamayı başarıyoruz. Çünkü biz engelsiz bir kent için durmaksızın çalışıyoruz” dedi. Otizmli bireyler tarafından gerçekleştirilen ekim alanının çevre düzenlemesi sağlanarak alanın her ziyaretçiye bir anı niteliği taşıması adına tabelalandırıldı. Aileler de böyle güzel bir organizasyonda yer aldıkları için Başkan Yücel’e teşekkür ettiler.-Haber Merkeziü
Otizm Farkındalık Günüane Alanyaada da dikkat çekildi
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde otizme dikkat çekmek amacıyla Çıplaklı Parkı’nda otizmli bireyler ile birlikte çiçek dikip, hediyeler verdi.
Trend Haberler
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor