banner84

Pandemiyle Alanya'da hayat verimsizleşti

Alanya'da pandemiyle birlikte değişen hayat koşullarını Alanya halkına soran Alanya Posta Medya ekibi, "Zor ve verimsiz bir hayat" cevabını aldı

Pandemiyle Alanya'da hayat verimsizleşti

2020'nin Mart ayında Türkiye'de ortaya çıkan koronavirüs vakasıyla birlikte, ülke genelinde hayat değişim sürecine girdi. Tedbirli ve kurallı bir yaşantının başladığı süreç sonrası, yeni hayata alışmak zorunda kalınınca sağlık için birçok konudan feragat edildi. Alanya'da da pandemiyle birlikte yeni normal sürecinde Alanya halkının değişen hayatını Alanya Posta Medya vatandaşlara sordu. Vatandaşlar, zorlu bir dönemden geçtiklerini ifade ederken, sosyal hayat, ekonomik sıkıntı gibi bir sorunu dile getirdi. 

'ZOR YILLAR YAŞIYORUZ'
Abuzer Zengin, "Pandemi hayatımızda çok büyük değişikliklere sebep oldu. Çalışmaya alışık bir millet olmamız nedeniyle evde oturmak işsiz kalmak insanları fazlasıyla olumsuz etkiledi fakat sağlık söz konusu olunca insan her duruma alışıyor. Eskiden maske takan insanlara bir düşünceyle bakardık fakat şimdi hepimiz maske takıyoruz. Zor yıllar yaşamaktayız" dedi. 

'YÜRÜYEMEZ HALE GELDİK'
Kemal Hocaoğlu, "Hayatımızda son 2 yıldır olumsuz yönde çok büyük değişiklikler oldu. Özellikle 18 yaş altı ve 65 yaş üstü gruplar için daha zor geçti. Bu yasaklar sürecinde sürekli kemik ağrıları, halsizlik, yürüyemez duruma geldik çok zor zamanlardan geçiyoruz" dedi.

'HAYATTAN VERİM ALAMIYORUZ'
Ali Çobanoğlu, "Pandemi hayatımızı altüst etti. Yaşam tarzımız çok değişti dijital hayat yaşıyoruz artık her şey artık dijital sisteme taşındı. Okullar uzaktan eğitime geçti verim alınamıyor. Pandemi süresince hayatımız yerle bir oldu. Bu hastalıktan bir an önce kurtulabiliriz" diye konuştu. 

'DEĞİŞMEYEN ŞEY KALMADI'
Hafize Açıkgöz, "Bu süreçte hayatımızda değişmeyen hiçbir şey kalmadı çok olumsuz etkilendik. Okulunu bitirmiş çocuklarım var iş bulamıyorlar. Tek bir emeklilik maaşımla onlara bakmaya çalışıyorum. Ne yazık ki hayat çok zorlaştı" şeklinde konuştu. -Ekmel YILMAZ
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107