banner84

Parkomat görevlileri eğitiliyor

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde görevli Psikolog Esra Yemez ve Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu tarafından Parkomat görevlilerine toplumda engelli farkındalığı semineri verildi

Parkomat görevlileri eğitiliyor
 Seminerde; engelli tanımı, engel grupları, engel gruplarına göre davranış şekilleri ve engelli bireyler ile empati kurma konu başlıklarında aktarımda bulunuldu. Aynı zamanda işitme engellilerin dünyası ve temel işaret dili çalışmalarından harfler, sayılar, günlük diyalog konuşmaları öğretildi. Uygulamaların eşlik ettiği çalışmada Parkomat görevlilerinin katılımı sağlanarak engelli bireylerin dünyası, aktif yaşam içerinde karşılaştıkları güçlükler, doğru yardım teknikleri konularında bilgilendirme yapıldı. 
ENGELSİZ TRAFİK PROJESİNE PARKOMAT 
GÖREVLİLERİ DE DAHİL EDİLDİ
Alanya Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi, Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şubesi ve Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi tarafından ortaklaşa hazırlanan ‘’Engelsiz Trafik Projesi’’ saha uygulaması sürecinde bilgilendirme ve broşür dağıtımı konularında Parkomat görevlileri de sürece dâhil edildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107