banner84

Parkomatın kaldırılmasını ve park yasağı istedi

Büyükşehir Belediyesi CHP'li meclis üyesi Demirci, geçen gün gerçekleştirilen meclis toplantısında Alanya'nın trafik sorununu gündeme getirmiş ve bazı sorular yöneltmişti. Demirci'nin soruları ilgili kurumlar tarafından yanıtlandı

Parkomatın kaldırılmasını ve park yasağı istedi
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Erkan Demirci, geçtiğimiz günlerde yapılan meclis toplantısında gündeme getirdiği Alanya'nın trafik sorunu ile ilgili konuya ilgili kurumlar tarafından yanıt geldi. Demirci konuyu sosyal  medya hesabından paylaşarak, "Sorulara verilen yanıtların içeriğinin yeterli olup, olmadığı ve tatminkar olup olmadığı konusunda takdiri Alanya kamuoyuna bırakıyorum" dedi.
256 İŞLETMENİN İŞGALİ KALDIRILDI
Demirci'nin 'cadde üzerinde kaldırımlara masa sandalye koyulmasına izin verilen işletmelerle ilgili izin verilen alanın dışına çıkıp, çıkmadıkları, gölgelik adı altında yapılan uygulamaların mevzuata uygun olup olmadığı vb. hususlarda denetim yapılmakta mıdır? Yapılıyorsa bugüne kadar kaç işletme için denetim yapılmış ve kaç tanesinde usulsüzlük tespit edilmiştir? Kaç işletme için cezai işlem yapılmıştır?' sorusuna yanıt olarak, "Büyükşehir belediyesi sorumluluğundaki caddelerde büyükşehir belediyesi Alanya zabıta amirliğince sürekli denetim ve kontroller yapılmakta olup, yaya geçişini engelleyecek şekilde malzeme çıkaran kuruluşlar uyarılmakta ve kaldırmadıkları taktirde cezai işlem uygulanmaktadır. Kaldırım üzerinde gölgelik adı altında herhangi bir izin verilmemekte işletmelerin kendi ön bahçelerinde yapmak istedikleri gölgelik ve sundurmalar Alanya Belediyesi’nden izin almak kaydı ile yapılmaktadır. 2018 yılı içerisinde izinsiz işgal yapan ve yayaların geçişini engelleyen 256 işletme uyarılarak işgalleri kaldırtılmıştır. Kaldırımları izinsiz olarak işgal eden 88 adet işletmeye cezai işlem uygulanmıştır" denildi.
91 ARAÇ 11 MOTOSİKLET
Yanlış uygulamaların önlenmesine yönelik büyükşehir belediyesi zabıta ekiplerinde yaya kaldırımı ve geçitlerini kullanan, park eden motosikletlerle ilgili denetimin yapılıp yapılmadığını soran ve aynı zaman bugüne kadar kaç kişi için cezai işlem uygulandığını belirten Demirci'ye, "Kaldırım üzerinde giden motosikletlerle ilgili ulaşım daire başkanlığına bağlı olarak görev yapan trafik zabıta ekiplerince gerekli denetim ve ikazlar yapılmaktadır. Alanya zabıta amirliğimiz tarafından kaldırım üzerinde seyreden ve park yapan 1251 araç sahibi uyarılmış, ikazlara uymayan 91 araç sahibine ise cezai işlem uygulanarak kaldırılmıştır. Ayrıca 35 adet motosiklet kullanıcısı uyarılmış, bunlardan kaldırım üzerinde park eden ve uyarılara rağmen kaldırmayan 11 motosiklet sürücüsüne idari para cezası uygulanmıştır" cevabı geldi.
PARKOMATIN KALDIRILMASINI VE PARK YASAĞI GELMESİNİ İSTEDİ
Demirci, "Atatürk Caddesi üzerinde Kale Market Kavşağı ile Çimen Otel Kavşağı arasındaki parkomat uygulamasının kaldırılarak, park yasağı getirilmesi, böylece yolun 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş olacak şekilde düzenlenmesi, ilçe emniyet müdürlüğü ile birlikte hatalı parklanmalara karşı denetimin sıkılaştırılması, diğer bazı caddelerde uygulandığı gibi öğlen 13.00’dan sonra dağıtım, pazarlama, kargo aracı vb. büyük araçların caddeye girişine izin verilmemesi trafik sinyalizasyonlarındaki senkronizasyon sorunlarının giderilmesi gibi önlemler UKOME’de bugüne kadar gündeme gelmiş midir? Alanya Atatürk Caddesi üzerinde yaşanan trafik ve otopark sorununun çözümüne yönelik kısa vadeli çözümler ve projeler düşünülmekte midir?" diye soru yöneltti. Yanıt olarak ise, "Alanya Atatürk Caddesi üzerinde parkomat uygulaması şahsınızın da evet oyu verdiği meclis kararına dayanmaktadır, bu kapsamda parkomat uygulaması halen devam etmektedir. Polis tarafından trafiğin kesintisiz ve sorunsuz işlemesi için gerekli tedbirler alınmaktadır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107