banner129

Paşaoğlu'ndan gençlere tavsiye

Alanya Posta TV'ye konuk olan Paşaoğlu, canlı yayında samimi açıklamalarda bulunarak, gençlere tavsiyelerde bulundu.

Paşaoğlu'ndan gençlere tavsiye

Hayal Başar ile Hayal et başar programının konuğu olan Alanyum AVM Genel Müdürü Ahmet Paşaoğlu, ticaret hayatına girişinden, sektörde ilerleyişine kadar birçok konu hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Kendisini işkolik olarak tanımlayan Paşaoğlu, gençlere de tavsiyelerde bulundu
'ALANYA DOYDUĞUMUZ YER'
'Alanya doğduğum değil ama doyduğum yer' diyen Paşaoğlu, "Ankara doğumluyum ama 1982'den beri Alanya'dayız. Bir aile şirketimiz var bu aile şirketi dededen babaya babadan bize, ben üçüncü kuşağım. Nasip olursa dördüncü kuşak da inşallah devam eder. Alanya doğduğumuz yer değil ama doyduğumuz yer. Aslen Trabzon Of'luyum. Alanya hizmet edebildiysem tek bir şey katabildiysem ne mutlu bize. İş verebildiysek, aş verebildiysek bunlar bizi mutlu eden şeyler. "Varken varlığı bilmek yokken yokluğu bilmek" çok önemli bir şey. Hem reklamında hem gelişmesinde Alanya'ya bir değer kata bildiysek ne mutlu bize" dedi.
'HAYAL ETMEK YOLUN YARISI'
Bir yerlere gelebilmek için çabalamak, uğraşmak gerektiğine değinen Paşaoğlu, "Ticaret benim küçüklüğümden beri içimde olan bir şey. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor çalışmak, çabalamak gerekiyor. Hayatınızda çok şey kaybedebiliyorsunuz. Gençliğinizden çok şey kaybedebiliyorsunuz. Evlendiğiniz zaman eşinizden kaybediyorsunuz, çocuğunuzdan kaybediyorsunuz. Cesaretsiz olduğunuz zaman her şey yıkılıyor. Hayal etmek yolun yarısı" dedi.
'FEDAKAR OLUNMALI'
Her işte ekibin önemli olduğuna vurgu yapan Paşaoğlu, "Aslında ben çok sert bir insan gibi görünüyorum ama çok duygusal bir insanım. Mantık da önemli ama hepsinin bir ölçüsü var. Siz diyelim ki evde bir pasta yapacaksınız ununu fazla koyarsanız olmuyor, şekerini fazla koyarsanız olmuyor. Hepsinin bir ölçüsü var. Her yaptığımız ticarette de bir ölçü var. Elektrik santrali yönetirseniz farklıdır, otel işletirseniz farklıdır. Ekip arkadaşlarınızı iyi kurarsanız onlar sizi uçurur da veya geriye de gidersiniz. Ama her işin başı önce işveren ve yöneticide başlıyor. Doğru bir yöneticiyseniz, dürüst ve ahlaklıysanız yanınızdakiler de sizinle aynı yolda yürüyebilir. Sizi yüceltebilir de küçültebilir de. Ticaret çok büyük hevesle başlayabilir ama çok çabuk da bitebilir. Bunun bitmemesi için iki tarafında fedakarlık yapması gerekir. Evlilik gibi. Karı kocanın fedakarlık etmesi gerekir. Ticaret de de öyle. Gerekirse patron fedakarlık yapacak gerekirse işçi fedakarlık yapacak" dedi. 
'OĞLUM BANA DEDE DEDİ'
Samimi açıklamalarda bulunan Paşaoğlu, kendisinin işkolik olması sebebiyle oğluyla vakit geçiremediği için, kendisine dede dediğini söyledi. Paşaoğlu, "
3'üncü oğlumla yaşadığım bir anım var.  Bizim o dönemde kendi işlerimiz vardı. Oğlum doğduğu zaman çok fazla zaman ayıramadık. Biraz da işkoliklik var. 3. çocuğum daha çok dedesini gördüğü için, bir gün Alanyaspor'a gitmiştim onu da götürmüştüm.  Bir sporcu arkadaşımız vardı ona bırakmıştım. Daha sonra toplantıdan çıkınca odada oturuyorduk oğlum bana dede demeye başladı. Onlar şaşırdılar ben de anlattım. Bu ayırdığınız zamanla alakalı bir şey. Çocuk hem hanımın babasını hem benim babamı görüp onları dede dedikçe babayı gece bir de görmüş oluyor sabah da erken çıkınca bizi daha az gördüğü için dede olarak aklında kalmışız. O gün çok buruk bir şey oldu. Eksikliğin farkına o anda varabildim. Biraz daha zaman ayırmaya başladım. Şu anda 8 yaşında ama farklı bir düşkünlüğü var o boşluğun vermiş olduğu bir şey de olabilir. Bir yerde üzülüyorsunuz ama diğer tarafta da yaptığınız işlerle insanlara sağladığınız yatırımlarla veya başarılarla bu sefer orada da mutlu oluyorsunuz. Bu da farklı bir haz veriyor. Geriye dönseniz ne yapardınız derseniz yine aynısını yapardım herhalde" dedi.
'AHLAKLI OLMAMIZ OLUMLU TEPKİLERE SEBEP OLDU'
Paşaoğlu, "40 yılı aşkın bir zamandır Alanya'da olmamızdan dolayı, dedeniz ve babanızın iki kuşak öncesinden burada ticaret yapması ve bu ticareti de ahlaklı ve düzgün yapması, insanların bunları takdirle karşılaması, bizim de aynı yolda gitmemiz başarı yönünden çok olumlu tepkiler almamıza neden oluyor" dedi.
'FARKLI PROJELERİMİZ VAR'
Alanya için yeni projelere yapmaya niyetli olduklarını belirten Paşaoğlu, "Bir çoğuna ulaştık ama Alanya hizmet etmek için gerekli doğru projelerle aile yapımız ve beynimizdeki kafamızdaki yerine oturursa yeni yeni projelere de niyetimiz var. şu an için yeni projemiz yok daha önceden bir hastane projemiz vardı ama yerden dolayı olmadı. Farklı projeler geliyor ama bizim kafamıza yatıp doğru projeler olursa veya yapacağınız ortaklık da çok önemli. Şu an için bunlarla devam ediyoruz" dedi.
'İŞ İŞTE KALIR'
Aile hayatını ve iş hayatını nasıl koordine ettiği sorulan Paşaoğlu, "Bu hiyerarşiyi kurmakla alakalı. Büyük büyüklüğünü küçük küçüklüğünü bilirse olur. Ben hayatımda bugüne kadar işimi eve girdiğimde eşime anlatmış değilim. Ortamla yaşadığın bir sorunu eve taşımam. Bunlar zarar verir. İş iş yerinde kalmalı. Ben eşimin arkadaşları ile yaptığını sormam. işle ilgili de bir yatırım yapacağınız zaman değerlendirebilirsiniz bu ayrı bir konu ama işinizde yaşadığınız olumsuzlukları aktarmaya başladığınız zaman farklı noktalara gidebilir" dedi.
'TARIMLA İLGİLENDİK'
Pandemide aldığı araziye avokado ve muz ektiğini söyleyen Paşaoğlu, "Ben daha önce araziye almıştım boşta duruyordu. Boş kalmayı çok sevmiyoruz işkoliklikten. Bu dönemde de bir kısmını avokado bir kısmına muz olarak değerlendirdik. Sonrasına bakmak da önemli. Bugün çok rahat bakıcı bulabiliyorsunuz. Sonrasında da bakıp hayata geçirebilmek önemli. Çünkü o da bir canlı varlık" diye konuştu. 
'DÜRÜST OLSUNLAR'
Gençlere tavsiyede bulunan Paşaoğlu, "Her yapacakları şeyde dürüst olmalılar. Ailelerine karşı dürüst olmalılar ki onlar yanlarında olabilsinler. Şu an gençlik ve ailenin frekansları tutmayabiliyor. Ne olursa olsun babadır, anne annedir. Onların fikirlerini almak, yanında olmaları gerekir. Arge araştırmasını iyi yapmalılar. Yapacağı işle ilgili Türkiye'de bir çok nokta varsa onları ziyaret etmeliler, takip etmeliler. Herkes işine odaklanıp herkes birbirini kendi noktasında takip etmeli. Birlikten güç doğar. Mantıklı her zaman yürümemiz gerekiyor. Hayatta yapacakları işleri sevmeleri gerekir. Dükkan açacak varsa bilgi sahibi olmalılar veya bir süre öyle bir dükkanda çalışmalılar. Orada zaman geçirmeleri lazım" dedi. -Özlem KAYGUSUZ
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107