banner84

'Pazar günü konusuna müdahale edemeyiz'

Berber esnafının ziyareti sırasında konuşan Başkan Yücel, "Pazar günü dükkan kapatma kararına biz müdahale edemeyiz, esnafımız bilir" dedi

'Pazar günü konusuna müdahale edemeyiz'
 Konaklı Mahallesi’nde faaliyet gösteren 44 berberi temsilen dün, 15 berber Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir başkanlığında, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret etti. 
Pazar günleri dükkanlarını açmayıp o günü sosyal yaşam ve ailelerine ayırmak için kendi aralarında bir karar aldıklarını belirten berberler, bu kararlarını Başkan Yücel’le paylaştılar.  Belediye yönetimi olarak her zaman meslek odalarının ve esnafın sorunlarını dinlemeye hazır olduklarını kaydeden Yücel, “Bu karar esnaflarımızın kendi inisiyatiflerinde aldıkları bir karardır. Konaklılı berberlerimizin bu kararına saygı göstermek zorundayız. Ancak esnafın açma ruhsatında Pazar günleri de faaliyette bulunabilir yazıyorsa, belediye olarak pazar gün çalışan esnaflara müdahale edemeyiz” dedi.
Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, saygı ve hoşgörü çerçevesinde çalışmaya devam edeceklerini belirten Konaklı berberine ziyaretleri için teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157