banner84

Pazar sadece cuma günü açılacak

Cuma Pazarının bulunduğu alana yeni pazar ve kültürel donatı alanı inşaatına başlanacağı için 40 yıl ıaşkın süredir açılan halk pazarı ilk defa farklı bir lokasyonda hizmete açıldı.

Pazar sadece cuma günü açılacak

Alanya Belediyesi Düğün salonun önceki yıl yıkılmasının ardından yerine inşa edilecek pazaryeri, kapalı otopark, alışveriş merkezi ile kültürel donatı alanları için önümüzdeki günlerde ilk kazma vurulacak. Bu yüzden pazarcı esnafı geçen hafta son kez açtığı tezgahını bu Cuma, Hacet'te daha önce pazar pazarı olarak hizmet verilen alanda tezgah açan pazar esnafı dün akşam ve sabah  erken saatlerde yer telaşına düşerken sorun kısa sürede çözüe kavuştu ve tezgahkların taksimi yapıldı. Pazarda yaklaşık 370 esnaf tezgahını açarak ürünlerini müşterinin beğenisine sundu. 


Perşembe gün ikindi vakti kurulmaya başlayan Cuma pazarına köyden gelen üreticilerin ise Cuma sabah tezgah açacağı belirtildi. Cuma pazarı eski yerine geçinceye veya aksi bir karar çıkana kadar Hacette sadece Cuma günü pazar tezgahı açılacak pazar günleri ise sebze - meyve pazarı açılmayacak. -Özgür YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107