banner84

Pazarda yüzler gülüyor

Alanya Postası'na konuşan pazarcılar pazardaki hareketliliğin başladığını belirterek vatandaşların pazardan memnun olduklarını söylediler.

Pazarda yüzler gülüyor
Mevlüt UYGUR
Yaz döneminin başlaması ile Alanya pazarlarında hareketlilik başladı.  Pazar Pazarı'nda Alanya Postası'na pazarcılar yaz döneminin başlaması ile işlerindeki bekledikleri hareketliliğin başladığını belirterek pazarda fiyatların iyi olduğunu ve vatandaşların pazardan memnun olduklarını söylediler. 
'VATANDAŞLAR PAZARDAN MEMNUN'
İlyas Arıkan, "Bana göre pazarın piyasası iyi. Kışın hiç hareketlilik yoktu ama yazın hareketliliği başladı. Vatandaşlarımızın pazara ilgisi var. Herkesin cenine göre mal var. Gücü yetmeyene de yardımcı oluyoruz. Gereken indirimi yapıyoruz. Pazarda müşteri de memnun bizde memnunuz. Ben köy pazarcısıyım. Köyün malının tadını bilen vatandaşlarda geliyor. Turistlerin de az da olsa pazara bir ilgisi var. Allah'a şükür şuan için iyi gidiyor" dedi
'PAZARDA BOLLUK BEREKET VAR'
Hüseyin Sabancı, "Pazarda işlerimiz gayet iyi gidiyor. Hareketlenmeye başladık. Satışlarımız süper. Pazarda fiyatlarımızda normal. Pazarda bolluk bereket var. Vatandaşların da ilgisi var pazara. Az sayıda olsa da turistlerin de ilgisi var." ifadelerini kullandı. 
'KIŞINKİ ZARARIMIZI KARŞILIYORUZ'
Kerim Yalçın, "Yazın gelmesiyle pazarda hareketlilik başladı. Ramazan ayının gelmesiyle pazar bereketlendi. Yeterince meyve sebze var pazarda. Hepimiz para kazanıyoruz pazarcılar olarak. Fiyatlarımız da gayet normal.  Bir yandan da turistler olsun yerli vatandaşlar da olsun pazara ilgileri var. Kışın yaptığımız zararı yavaş yavaş çıkarıyoruz. Pazarcıların yüzünün gülmesi ile halkında yüzü gülüyor. Halka da bizi tercih ettiği için halka teşekkür ediyorum. Halk pazarcılara sahip çıktığı sürece bizler memnuiyetimizi ifade ediyoruz" şeklinde konuştu.. 
'HERKESİN CEBİNE GÖRE MAL VAR'
Murak Totaç, "Pazarda işler Allah'a şükür iyi. Satışlarımız normal. Pazarda mal çok. Hale gitmeyen mallar doğrudan pazara geliyor. Fiyatlarımız ucuz herkesin cebine göre mal var. Tabiki vatandaşlar pazara geliyorlar ama en çok büyük marketlere gidiyorlar.  Bu da bizi olumsuz etkiliyor tabi.  Pazarın tek sıkıntısı çok fazla mal olması. Biz o yüzden fazla kar yapamıyoruz" dedi.
'EKMEĞİMİZİ ÇIKARIYORUZ'
Cihat Taşçı, "Pazarda işlerimiz Allah'a şükür normal. Bizi idare ediyor. Pazarda fiyatlar biraz pahalı olmasına rağmen pazarı tercih eden vatandaşlarımız var. Müşteriler ihtiyacı ne ise onu alıyor. Ek olarak fazla bir şey almıyorlar. Vatandaşlarımız havaların sıcak olması ve Ramazan ayı olması ile çok fazla pazara gelmiyor ama yine mecburen gelenler var. Manava gitseler manav da pahalı. Allah'a şükür ekmeğimizi çıkarıyoruz" ifadelerini kullandı. 
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107