banner84

Peyzaj mimarları toplandı

Alanya’da TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şubesi Alanya Temsilciliği 15. Yönetim kurulu üyeleri, Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü' nde bir araya geldi.

Peyzaj mimarları toplandı

(Sabiha TATLIYER)- Alanya’da 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü'nde TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şubesi Alanya Temsilciliği üyeleri, Kaptan Güverte Restaurant’ta düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Düzenlenen akşam yemeği programına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şube Başkanı Gülsüm Kıldan, 2. Başkanı Reyhan Erdoğan,  Alanya temsilcisi Tuğçe Bekrioğlu ve peyzaj mimarları katıldı. Organizasyonda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ile Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar’a destek ve yardımlarından dolayı plaket takdim edildi.


28. YAŞLARINDA BİR ARAYA GELDİLER
Organizasyonun sonunda konuşma yapan TMMOB Başkanı Gülsüm Kıldan, "TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak üyelerimiz, ülkemiz ve gezegenimiz için çalışırken bu çalışmayı yalnızca insanlarla sınırlandırmayıp tüm doğal, kültürel ve tarihi bileşenlerle birlikte yeryüzündeki tüm canlıları da düşünmekteyiz. Bu nedenle 2022 yılı Nisan ayı boyunca kutladığımız "Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı" ve ardından gelen Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü için belirlediğimiz temamız “Tüm Canlılar İçin Peyzaj” olmuştur. Odamızın 28. kuruluş yıldönümü olan, 13 Mayıs 2022 Cuma günü, "Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günümüzü ülke genelinde yer alan 6 Şubemiz, 18 İl ve İlçe temsilciliğimiz ve 81 ilde mesleğimizi temsil eden binlerce meslektaşımız ile kutluyor, kamuda, kendi işyerinde, ücretli ve akademilerde çalışan meslektaşlarımız ve öğrencilerimizle birlikte 'Yaşadığınız her yerde biz varız' diyerek ülkemizin doğal, kültürel ve tarihi peyzaj varlıklarına sahip çıkacağımızı, mücadelemizi tüm canlılar için sürdüreceğimizi tüm kamuoyuna deklare ediyoruz. Son olarak böyle güzel bir organizasyonda bizleri bir araya getiren Alanya temsilcimiz Tuğçe Bekrioğlu’na çok teşekkür ederiz. Sayın belediye başkanıma, Park ve Bahçeler müdürüme, yönetime ve tüm meslektaşlarıma katıldıkları için teşekkür ederiz. Böylesine güzel bir akşamda bir arada olmak çok güzel” dedi. 
‘ALANYA’YI GÜZELLEŞTİRMEK İSTEYEN BİR AİLEYİZ’
TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Alanya Temsilcisi Tuğçe Bekrioğlu ise, “Biz Alanya’da peyzaj mimarları olarak Alanya’yı seven ve daha da güzelleştirmek için isteyen bir aileyiz. Birlikte her zaman daha güçlü olduğumuza inanıyorum.  Mesleğimizi seviyoruz ve daha iyisini yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bizden desteklerini esirgemeyen belediye başkanımıza, müdürümüze, birlikte çalıştığımız bütün meslek gruplarına, ayrıca bu güzel geceyi gerçekleştirmeyi sağlayan Bozkent AŞ’ye, BestHome ailesine ve Işıklar A.Ş’ ye çok teşekkür ederiz. Umarım hep böyle güzel günlerde bir araya geliriz” sözlerine yer verdi. Konuşmaların ardından ödül törenine geçilerek Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar ve emeği geçen ekibe plaket takdim edildi. Plaketin ardından Başkan Yücel ekibe teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169