banner84

Piyangoculardan başkana ziyaret

Türkiye genelindeki 8 Milli Piyango Odası başkanı, Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar ile birlikte AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti

Piyangoculardan başkana ziyaret
 Özelleştirmesi kesinleşen ve önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak olan Milli Piyango Genel Müdürlüğü'nün durumu ile ilgili değerlendirme yaparak görüş bildirmek üzere Antalya'da toplanan Türkiye genelindeki 8 Milli Piyango Odası'nın başkanları, Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar ile birlikte AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok'u ziyaret etti.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, piyangocu esnafının çok zor şartlar altında vatandaşlara şans dağıttıklarını söyledi.
Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar ise yaptıkları toplantıda, Özelleştirme sonrası mevcut bayilerin haklarının korunabilmesi ve özelleştirmenin bayilerin lehine çevrilmesi için görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.Sayar ayrıca Maliye Bakanlığının şans oyunları lisansının verilmesi, lisansa konu faaliyetlerin düzenlenmesi ve denetlenmesi hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yeni yönetmeliğe göre, şans oyunları bayilerinin ilk ve ortaöğretim okulları, ibadethaneler ve gençlik merkezlerine 100 metreden yakın olamayacak ibaresinin bulunduğunu belirterek, bu durumun Türkiye genelindeki bayileri mağdur edeceği belirtti. Sayar, bu maddenin iptali için hukuki yollara başvurduklarını ve yürütmenin durdurulması taleplerinin Danıştay tarafından 24 Nisan 2014 tarihinde kısmen kabul edildiğini ifade etti.
Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, seyyar bayiler için post cihazı verilmesi gerektiğinin de altını çizerek, şunları söyledi:  "Bizde iade diye bir şey yok. Aldığımız biletleri eğer ki satamazsak elimizde kalıyor. Bu yüzden bizlere de post cihazının verilmesi gerekiyor. Çünkü çoğu vatandaş artık nakit para kullanmıyor ve genelde ödemelerini kredi kartlarından gerçekleştiriyor bu durumda bizim bilet satışlarımız içinde post cihazı olmazsa olmazların başında geliyor. Bizlere de post cihazı verilirse en azından gittiğimiz her yerde satış yapabiliriz ve böylelikle iade sorunumuz da bir nebze olsa ortadan kalkmış olur." Ziyaretin sonunda başkanlar Sevimçok bir de hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157