banner165

Poliklinik törenle açıldı

Devlet Hastanesi Semt Polinikliği, Mahmutlar'da mini bir törenle açıldı.

Poliklinik törenle açıldı

Kaymakam Tanrıseven, "Merkezdeki sağlık hizmetini yerele taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz" derken, Belediye Başkanı Yücel, "Her zaman eğitim ve sağlık yatırımının önünü açtık" dedi 

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in bina tahsisiyle Mahmutlar Ek Hizmet Binası'nda hizmete giren Devlet Hastanesi Semt Polinikliği dün Mahmutlar'da düzenlenen mini bir törenle açıldı. Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof Dr. Necat Yılmaz, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, AK Parti Antalya Milletvekili adayları Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar, Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile birlikte çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşan Devlet Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan, "Bu hastanemizde sağlık alanında önemli hizmetler vereceğiz. Artık bu bölge insanı, Alanya'ya gelmek yerine Mahmutlar'da muayne olacaklar, burada güzel hizmetler alacaklar" dedi.

"DİŞ HASTANESİ DE AÇILACAK"

Törende konuşan Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yılmaz, "Alanya Ağız Diş Merkezi, aslında merkez değil hastane. Bu hastanenin devrini aldık ve burayı açmaya hazırlıyoruz. Bu hastanemizde ameliyathane de vardır. Alanya'da 300 Yataklı Bölge Hastanemizde var. Bu hastanemizde yapılmaktadır. O hastanemizi de Ocak ayı içersinde teslim almayı planlıyoruz. Ben Alanya Devlet Hastanesi Mahmutlar Semt Polinikliği'nin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu binanın Devlet Hastanesi'ne tahsisine onay veren Belediye Başkanımıza da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Biz sağlık çalışanları olarak 24 saat çalışıyoruz. Gecemiz yok, gündüzümüz yok. Ben başta olmak üzere hizmetlimize kadar tüm gücümüzle çalışıyoruz ve yorgun da düşüyoruz. Alanyalılardan bu konuda sabır bekliyoruz. Sağlıkta şiddetin de son bulmasını diliyoruz" diye konuştu. 

"YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇTIK"

Her zaman sağlık ve eğitim yatırımlarının önünü açan bir belediye olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Başhekimimiz Tevfik Yazan, göreve geldiği günlerde bize gelerek, Mahmutlar'da semt polinikliği açma taleplerini bize ilettiler. Bizlerden bu konuda bina tahsisi konusunda destek istediler. Bizlerde 10 yıllığına Alanya Belediye Meclisi'nin onayıyla Mahmutlar'da ek hizmet binamızın birinci katını 10 yıllığına ücretsiz olarak Alanya Devlet Hastanesi'ne tahsis ettik. Bu polinikliğimizin Mahmutlar'a ve bölge insanımızına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. 

"VAKİT KAYBINI ÖNLÜYORUZ"

'Merkezdeki bir hizmeti yerele taşımanın mutluluğu içersindeyiz' diyen Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven sözlerini şöyle sürdürdü:

"300 bin nüfusuyla Alanya, sadece bir merkezden değil, bir çok merkezden sağlık hizmeti veren bir konuma yükselmiştir. Bugün Mahmutlar'da bir poliniklik açıyoruz, önümüzdeki günlerde de Konaklı'da tuttuğumuz bir yerde de semt polinikliği açıyoruz. Böylece Alanya Devlet Hastanesi'nin omuzundaki yükleri de kaldırmış olacağız ve vatandaşlarımızın da vakit kaybının önüne geçmiş olacağız. Sağlıkta Türkiye, son 10 yılda büyük bir dönüşüm yaşadı. Bugün burada sunduğumuz sağlık hizmetleriyle sadece Türkiye'de değil, Avrupa standartlarıyla yarışır hale geldi. Mahmutlar'daki semt polinikliği sayesinde Mahmutlar'da yabancılara da burada hizmet verilecektir."

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169