banner84

Proje rafa kalktı

Alanyalı halcilerden süre isteyen Büyükşehir Başkanı Türel, "Türkler'de 150 bin metrekarelik arazi yetersiz, ormana ait 90 dönüm araziyi de kiralayacağız. Biraz sabırlı olun" dedi.

Proje rafa kalktı

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya'nın Türkler Mahallesi'nde 150 bin metrekare araziye inşa edilecek olan Yaş Sebze ve Meyve Hali Projesi'ni rafa kaldırdı. Alanya merkez, Konaklı, Payallar ve Demirtaş'ta halcilerin aynı noktada buluşacak olmasından dolayı arazinin yetersiz geleceği endişesiyle projenin inşasını bir süreliğine erteleyen Türel, "Türkler Mahallesi'nde 150 metrekarelik bir arazimiz var. Bu arazimiz, tüm hallerin aynı noktada buluşacak oluşu nedeniyle de arazi sorunumuz olacak. Projeyi bekletelim, hal arazinin yanında 90 dönümlük ormana ait alan var. Büyükşehir olarak da bu alanın kiraya verilmesine ilişkin Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na talepte bulunduk. Eğer, bakanlık bu arazinin kiralanmasına onay verirse, 240 dönümlük bir alanda projeyi uygulayacağız. Aksi taktirde 150 bin metrekare yerimizde yapacağız" dedi.

TÜREL'İN halcilere, "Biraz bekleyin' yönündeki talebi üzerine hal komisyoncular, "Arazi genişleyecekse, beklemekte yarar var. Biz bekleriz, olumlu ve olumsuz talebe göre de hareket ederiz" dediler. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107