banner84

'Rakipler demokrasi görsün'

CHP'li Toktaş, "Diğer partili arkadaşları da ön seçimi öğrenmeleri bakımından; ön seçimimize davet ediyorum" dedi

'Rakipler demokrasi görsün'
 CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı dün haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Şengül Yeşildal başkanlığında gerçekleşen toplantıda CHP Belediye Meclis Üyesi ve İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Toktaş, Pazar günü yapılacak olan ön seçimle ilgili bir açıklama yaptı. Antalya ve Alanya’da CHP Genel Merkezi’nin aldığı bir kararla önümüzde ki Pazar günü ön seçim yapılacağını belirten Toktaş, “Pazar günü Alanya’da bir demokrasi şöleni vardır. Daha önce Alanya’nın hiç görmediği, duymadığı, tanımadığı bir sistem; tam anlamıyla parti içi demokrasinin uygulanacağı kimsenin dışlanmayacağı, atama, kıyak gibi bir takım insanların öne çıkarılmayacağı, tamamen parti üyelerinin oylarıyla adayların belirleneceği bir ön seçim olacaktır” dedi.
AKP’YE GÖNDERMEDE BULUNDU
Toktaş, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı temayül yoklamalarına göndermede bulunarak, “CHP bir yerlere sandık koyarak, belirli bir kesim insanlara oy kullandırarak, kapalı sandıkları Ankara’ya gönderen bir parti değildir. CHP Türkiye Cumhuriyeti tarihinde 3 defa dönüşüm yapmıştır. Bunlardan birincisi kurtuluş Savaşı sonrası Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, ikincisi 1950’de çok partili demokratik hayata geçiş, üçüncüsü de 1970’li yıllarda sosyal demokrasinin, sosyal devletin vatanımıza kazandırılmasıdır. Dördüncü dönüşüm başlamıştır. Bu dördüncü dönüşüm Özgürlükler dönüşümüdür. Demokrasinin olmazsa olmazından birisi olan özgürlük Pazar günü yapılacak olan seçimlerde ortaya konacaktır. Özgür bir biçimde bütün parti üyelerimiz milletvekili aday adaylarımıza oy vereceklerdir.
"15 SANDIK KURULACAK"
CHP Genel Merkezi’nin aldığı karar gereği adaqy listesinde 3’üncü sıra ATO eski Başkanı Çetin Osman Budak için ayrılmıştı. Bu durumu hatırlatan Toktaş, “Üçüncü sıra hariç geriye kalan tüm sıralamalar ön seçimle belirlenecek. Adaylık için 96 değerli arkadaşımız müracaat etti. Bu 96 aday adayı ‘T’den başlamak üzere soyadı sıralamasına göre oy pusulasında sıralanmış bir şekilde hazırdır. Kayıtlı üyelerimiz sabah saat 08:00’dan akşam 17:00’a kadar Barbaros Azakoğlu İlköğretim Okulu’nda oy kullanacaklar. Bu 96 kişilik oy pusulasında en az 7 en fazla 14 arkadaşımızı işaretleyecekler. Barbaros Azakoğlu İlköğretim Okulu’nda 15 tane sandık kuruldu. Sandık kurulunda ikisi CHP’nin görevlendirdiği arkadaşlardan ikisi de İlçe Seçim Kurulu’nun belirlediği arkadaşlardan oluşan dört kişilik bir kurul yer alacaktır. 15 tane bu şekilde sandık kuruldu” dedi.
"GELSİNLER ÖN SEÇİMİ GÖRSÜNLER"
TOKTAŞ tüm partilileri oy kullanmaya çağırarak, “Tüm basını, medyayı, vatandaşlarımızı, ön seçimin nasıl yapıldığını merak eden kamuoyunu ve diğer partili arkadaşlarımızı demokrasi şölenine davet ediyorum. Diğer partili arkadaşları da ön seçimi öğrenmeleri bakımından; belki bu şekilde akıllarına gelirde kendileri de demokrasiyi uygular, Barbaros Azakoğlu İlköğretim Okulu’na bekliyoruz” dedi.
"SEÇİMİ YSK DÜZENLİYOR"
KAMUOYUNDA yer alan bazı eleştirilere yanıt veren Toktaş, “Ön seçim yapıyorsunuz ama Genel Merkez sonuçları değiştirir şeklinde eleştiri alıyoruz. Ön seçim hâkim nezaretinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) gözetiminde yapılacaktır. Antalya’da ve bütün ilçelerinde adaylar için kullanılacak oylar tek tek sayılacak ve 14 yer için adaylar YSK tarafından tek tek sıralanacaktır. Bu sıralamayı, değil ilçe yönetimi, değil il yönetimi genel merkez bile değiştiremez. Ön seçim budur” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107