banner84

'Ramazan çarşıları esnafa zarar veriyor'

AESOB Başkanı Sevimçok, "Ramazan çarşıları adı altında belediyelerimiz tarafından şehrin belirli noktalarına kurulan çarşılar, vergisini veren, istihdam sağlayan esnafımıza zarar vermektedir" dedi.

'Ramazan çarşıları esnafa zarar veriyor'

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, belediyeler tarafından "ramazan çarşıları" adı altında kurulan çarşıların, vergisini veren, istihdam sağlayan esnafa zarar verdiğini savundu.

Sevimçok başkanlığındaki AESOB yönetimi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AESOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade eden ATSO Başkanı Davut Çetin, iki kuruluşun her zaman güzel bir işbirliği içerisinde bulunduğunu ve bunun artarak devam edeceğini kaydetti.

Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Antalya'nın turizmde Türkiye'nin lokomotifi olduğunu belirten Çetin, esnafın turizmden daha fazla pay alabilmesi için çarşıların çeşitli etkinliklerle hareketlendirilmesi gerektiğini söyledi.

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok da ramazan döneminde açılan çarşılara değinerek, bu tür çarşıların eskisi gibi bir ruhaniyetinin kalmadığını ve esnafa zarar verdiğini savundu. Sevimçok, şöyle devam etti:

"Eskiden cadde ve sokaklarımızda o bölgenin yerli esnafını da içine alacak şekilde ramazanın ruhuna uygun bir biçimde çeşitli gösteri ve etkinlikler yapılır ve bu tür etkinliklerin o bölgenin esnafına bir yararı dokunurdu. Ama günümüzde 'ramazan çarşıları' adı altında belediyelerimiz tarafından şehrin belirli noktalarına kurulan çarşılar, maalesef bu şehirde yaşayan, vergisini veren, istihdam sağlayan ve kısacası şehre hizmet eden esnafımıza zarar vermektedir. Belediyelerimizin asıl yapması gereken şey bu tür ramazan çarşıları oluşturmak yerine Antalya'nın cadde ve sokaklarındaki esnafı da içine alacak bir şekilde çeşitli etkinlikler düzenleyip çarşılarımızı hareketlendirerek, ramazanın ruhunu yaşayacak etkinlikler yapmasıdır."

 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107