banner84

Ramazan'da gıda yardımı

Alanya Belediyesi her gün 1.500 kişiye iftar yemeği verecek, ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan Ayı içerisinde erzak kolilerinin dağıtımına başlandı.

Ramazan'da gıda yardımı

Ramazan Ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi 6 bin aileye erzak paketi ulaştırmayı hedefleyen Alanya Belediyesi, Eşgilik Düğün Salonu’nda her gün 1.500 kişiye ücretsiz iftar verecek. Hasta, engelli ve yatağa bağımlı ihtiyaç sahipleri için de evlere yemek servisi yapılacak. Alanya Belediyesi, Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılacak sosyal yardımlar konusunda hazırlıklarını tamamladı. 6 ay önce kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce yürütülecek yardımlar kapsamında Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahiplerine gıda paketi, giyecek ve iftar yemekleri verilecek. Türkiye İstatistik Enstitüsü (TÜİK) verilerine göre yoksulluk sınırı altında yaşayan ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce içinde bulunduğu yaşam koşulları değerlendirildikten sonra yardıma muhtaç olduğunu belirlenen ailelere, erzak paketleri dağıtılmaya başlandı.

HER GÜN 1.500 KİŞİYE YEMEK

İçinde temel gıda maddelerinin yer aldığı erzak paketleri büyük bir özen ile Ramazan Ayı süresince belirli periyotlarla dağıtılmaya devam edecek. Alanya Belediyesi’nce 1 ay boyunca yaklaşık 6 bin aileye erzak ve gıda yardımı yapmayı hedefleniyor. Alanya Belediyesi, geleneksel hale getirdiği halka açık iftar yemeklerini bu yıl da devam ettiriyor. Ramazan Ayı’nda her gün Eşgilik Düğün Salonu’nda ihtiyaç sahibi yaklaşık 1.500 kişiye ücretsiz iftar verilecek. Yatalak, engelli ve hasta vatandaşlar için de evlere iftar yemeği servisi yapılacak. Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gönül Pınarı’ndan da ücretsiz olarak kıyafet temin edilebilecek.

KIYAFET YARDIMI YAPABİLİRSİNİZ

Gönül Pınarı’nın taşınacağını ve daha iyi bir yerde hizmet vereceğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “10-15 gün içinde yeni yerimizde daha iyi şartlarda hizmet vereceğiz. İhtiyaç sahipleri Ramazan Bayramı öncesi Gönül Pınarı’ndan kıyafet alabilecek. Kıyafetleri Alanya Belediyesi’ne bağışlayabilirsiniz. Sizin bağışladığınız kıyafetler, başkasının bayramlığı olsun” dedi. Ramazan Ayı’nda yapılacak yardımlar konusunda çok titiz davrandıklarını ve yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını belirten Başkan Yücel, “Ramazan Ayı aynı zamanda sosyal yardımlaşma ayıdır. Bu ay içinde sosyal yardımlara daha çok ağırlık vereceğiz. Gerçekleştirdiğimiz sosyal yardımlar ile dar gelirli ailelerin bir nebze de olsa yükünü hafifletmek ve yüzlerini güldürmek istiyoruz. Bütçemizin ve gücümüzün yettiği ölçüde yardımlarımız devam edecek” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107