banner84

Rezalet!

Okurcalar Karaburun Mevkii'nde Alya A.Ş'e ait otel inşaatı yasağa rağmen tüm hızıyla devam ediyor.

Rezalet!

2015 yılı turizm sezonunun sancılı başladığı şu günlerde turizme en büyük baltayı yine turizmciler vuruyor. 22 tane 5 yıldızlı otel ve 15 bin yatak kapasitesi Alanya'nın en gözde tatil cenneti Okurcalar'da tam bir rezalet yaşanıyor. Alya A.Ş'ye ait otel inşaatı gece gündüz demeden inşaat yasağına rağmen tüm hızıyla sürüyor.

KİM DUR DİYECEK?

5 yıldızlı 4 otelin arasında devam eden inşaattan gece gündüz gelen inşaat gürültüsü tatile gelen turistleri rahatsız etti. Dün öğle saatlerinde bazı turistler gürültüden rahatsız olarak tatillerini yarına keserek ülkelerine geri döndüler. Okurcalar'a tatile gelen İrina Malahova "Biz Alanya'ya inşaat gürültüsü çekmeye değil dinlenmeye geldik. Bir daha Türkiye'ye ve Alanya'ya tatile gelmem" diyerek kaldığı oteli terk etti.

GÖZLER TANRISEVEN VE YÜCEL'E ÇEVRİLDİ

Okurcalar'da yaşanan inşaat rezalatinden sonra gözler Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e çevrildi. Turizmciler, turizme balta vuran bu otel inşaatının derhal mühürlenmesi gerektiğini ifade ederek "Orası 3. derece sit alanı. 3. derece sit olanı olan bir arsanın yüzde yüzüne 11 katlı otel nasıl yapılabiliyor, yetkililerden araştırılmasını talep ediyoruz" şeklinde konuştular.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 23:35
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107