banner129

Rezerv müjdesi Alanya'yı sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma günü vereceği müjdeyi açıkladı. Erdoğan müjdesinde "Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. 320 milyar metreküp rezerv bulduk" dedi. Alanya için proje çalışmaları devam eden doğalgazın da bu rezerv ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Rezerv müjdesi Alanya'yı sevindirdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çarşamba günü Güneş Teknolojileri Fabrikası'nın açılışında "Cuma günü hayallerimizi süsleyen bir müjdeyi inşallah milletimize vereceğiz. Yeni bir dönem açılacak" ifadelerinin ardından tüm Türkiye bu gelişmeye odaklanmıştı. Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrası beklenen müjdeli haber ise tahmin edildiği doğrultuda enerji sektörü için geldi. Erdoğan, doğalgaz için rezerv bulunduğunu açıkladı.
ALANYA PROJESİNİN HIZLANMASI BEKLENİYOR
Müjdeyi açıklayan Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. 320 milyar metreküp rezerv bulduk. Bu sevinci bize Fatih gemisi yaşattı. Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi" dedi. Erdoğan, "İnşallah benzer bir müjdeli haberi Akdeniz'den de bekliyoruz. Şu anda bakımda olan Kanuni'nin de yıl sonunda devreye girmesiyle Akdeniz'deki faaliyetlerimize hız vereceğiz. Keşifler için söylenen o güzel sözü; sondaj faaliyetlerimize uyarlayarak tekrarlamak istiyorum. Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardır." diye konuştu. 2023'te gazın Türk halkının kullanımına açılacağı vurgulanırken Alanya için proje ve etüt çalışması süren doğal gazın bu kapsamda hızlanması bekleniyor. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107