banner84

'Rezervasyon yaptırarak gelin'

Başkan Sili, tatil dönemlerinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması için rezervasyon yaptırmanın ve otellerin teyit edilerek yola çıkılmasının faydalı olacağını dile getirdi.

'Rezervasyon yaptırarak gelin'

(Sabiha TATLIYER)- Ramazan bayramına günler kala otellerde rezervasyon talepleri yoğun ilgi görmeye başladı. Taleplerin artmasıyla birlikte birçok sahte tatil sitesi ile karşılaşılırken yetkililerden uyarılar gelmeye devam ediyor. Vatandaşların otellerine geldiğinde sorun yaşamaması için mutlaka rezervasyonlarını teyit ettirmelerinin faydalı olacağını Alanya Posta Medya ekibine aktaran Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, yola çıkılmadan önce rezervasyon yaptırmalarının daha sağlıklı olacağını söyledi. 
'GELMEDEN ÖNCE REZERVASYON YAPILMASINI TAVSİYE EDİYORUZ'
Başkan Sili yaptığı açıklamada, “ Alanya’da bu kapsamda bir kere herkes geleceği oteli öncelikle teyit etmeli. Rezervasyon yapılmadan yola çıkılmasını bizlerde tavsiye etmiyoruz. Bayram rezervasyonları yoğun özellikle daha öncesinden iç pazara ayırdığımız tesislerin dolulukları gayet iyi. Diğer taraftan  sezon başı olmasıyla birlikte belirli tesislerde hala boşluklar söz konusu. Dolayısı ile her şeye rağmen mutlaka rezervasyon yaptırılmasında fayda var. Diğer taraftan sahte sitelere inanmamak ve mutlaka bunu kontrol etmek hem otelden hem de bu işi yapan Acentalar vasıtasıyla kontrol etmek gerekiyor. İnsanların mağdur olmaması için. Geçtiğimiz iki seneye oranla bu sezon bayram rezervasyonlarımız oldukça iyi durumda.  Onun dışında bütün vatandaşlarımıza tavsiyemizdir kontrol edilerek ve rezervasyon yaptırarak gelinmesi.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169