banner84

Sağlık çalışanları eylem yaptılar

Türk Sağlık-Sen Antalya Şubesi çalışanları, çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla iş bıraktı

Sağlık çalışanları eylem yaptılar
 Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan bir grup sağlık çalışanı, "Tüm ek ödemeler emekliliğe sayılsın", "Ek zammımı unutma, iş güvenceme dokunma", "Sağlıkta şiddeti şiddetle kınıyoruz", "Eğilirsen basamak, dik durursan sığınak olursun" şeklinde sloganlar attı. 
Türk Sağlık-Sen Antalya Şubesi Başkanı Ali İhsan Yılmaz, yaptığı basın açıklamasında, sağlık çalışanlarının yaşadıkları problemlere dikkati çekmek amacıyla iş bırakma kararı aldıklarını söyledi. Sağlık çalışanlarının, şiddet, yetersiz istihdam, ağır iş yükü, nöbetler nedeniyle tükenmişlik sendromu yaşadığını anlatan Yılmaz, şöyle konuştu: "Sağlık çalışanları için tüm memurların maaşla aldığı sabit ek ödemelerin her ay geciktirilerek yatırılması, yoğun çalışmaya rağmen performans ücretlerinin 1,5 lira gibi komik ücretlere inmesi ve ekonomik kayıpların dayanılacak sınırı çoktan aşması gibi durumlar yaşanmaktadır. Emeklilikte bekleyen sefalet ile ilgili de sürekli topun taca atılması çalışanda dayanılacak hal bırakmamıştır."
Yılmaz, aile hekimleri ve sağlık çalışanlarına yönelik nöbet sistemini de eleştirdi. Sağlık çalışanları olarak haklarını istediklerini dile getiren Ali İhsan Yılmaz, sağlıkta şiddet yasası, maaş ve performans sistemleri ile ilgili taleplerinin yerine getirilmesini istedi. Sağlık çalışanları, basın açıklamasının ardından dağıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107